Teismas pakirpo sparnus moterį gąsdinusiam „ereliui“

broken television by samgoesdownBeveik metus švėkšniškę terorizavęs buvęs sugyventinis atsidūrė teisiamųjų suole. Vyras buvusią gyvenimo draugę užgauliodavo jos bendradarbių ir sūnaus akyse, ne kartą grasino ją užmušti ir padegti namus.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Šilutės r. apylinkės teismas nustatė, kad ne kartą teistas, nevedęs, niekur nedirbantis ir tik 9 klasių išsilavinimą turintis I.R. yra kaltas dėl grasinimų nužudyti, nežymaus kūno sužalojimo, svetimo turto sunaikinimo ir viešo užgauliojimo.

Neatleido už išvarymą

Teisme moteris pasakojo iš pažįstamų išgirdusi, kad sugyventinis ne kartą yra mušęs savo mamą, o ši, kad nuo jo atsigintų, būdavo priversta griebti peilį arba pagalį.

Pavargusi nuo pavydo scenų, galutinį apsisprendimą skirtis J.Š. priėmė po incidento josios darbovietėje praėjusių metų kovo mėnesį. Užsukęs į barą ir sukėlęs ginčą, sugyventinis išdaužė bare stovėjusias stiklines spintas.

Švėkšniškė liepė triukšmadariui išsiskraustyti iš jos nuomojamo buto. Vyras savo daiktus iš J.Š. namų išsinešė, tačiau ėmė ją terorizuoti. Ir toliau kone kas dieną jis lankydavosi moters darbovietėje, girdint kolegoms ir baro lankytojams ją užgauliodavo, grasindavo buvusią mylimąją užmušiąs ir sudeginsiąs jos namus.

Negana to, praėjus beveik 9 mėnesiams po išsikraustymo, šių metų sausį, buvusios draugės namuose vyriškis nusprendė atšvęsti savo gimtadienį. Nežinia, kodėl jis šventę nusprendė švęsti ne pas naują mylimąją, kuri po kelių mėnesių pagimdė dukrytę, o pas moterį, kurią nuolat terorizuodavo.

Pasakęs, kad pasiliks čia nakvoti, vyras supyko, kai J.Š. paprašė išeiti. Moters pasakojimu, susinervinęs vyras ėmė ant jos šaukti, o kilus konfliktui puolė niokoti namuose esantį turtą.

Išsigandusi švėkšniškė čiupo peilį. Tačiau I.R. užsuko jai ranką, ištraukė peilį ir jį numetė. Traukiant peilį, moteriai buvo perrėžtas pirštas.

Siuto pagautas vyras pradėjo kumščiais daužyti šaldytuvą, nuėjęs į kitą kambarį spyrė koja į televizoriaus ekraną bei pakėlęs trenkė jį į žemę. Po to koja išspyrė sekcijos du stiklus, o grįžęs į virtuvę, nukabino spintelę ir trenkė ją į grindis bei apvertė šaldytuvą.

Siautėjimą stebėjo vaikas

Nukentėjusios nepilnametis sūnus teisme pasakojo, kad iš pradžių patėvis su mama elgdavosi gražiai, netriukšmaudavo.

Vėliau vyras mamą pradėjo vadinti negražiais žodžiais, įtarinėdavo, kad mama eina ne į darbą, o gerti su kitais vyrais.

Vaikas matydavo, kaip buvęs mamos draugas ją persekioja: ateidavo prie namų, laukdavo jos grįžtančios iš darbo. Jei mama triukšmautojui neatidarydavo durų, vyras atjungdavo elektrą. Mamai išėjus patikrinti elektros saugiklių, I.R., pasak vaiko, puldavo ją stumdyti, draskyti rūbus.

Vyras nevengė terorizuoti ir vaiko. Dažnai skambindavo ir į jo mobilųjį telefoną, įkyriai klausinėdavo, kur yra J.Š., keikdavo ją necenzūriniais žodžiais.

J.Š. sūnui savo akimis teko išvysti ir buvusio patėvio siautėjimą sausio 12-osios naktį.

Neigė grasinęs

Kaltinamasis I.R. dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino iš dalies. Vyras pasakojo, kad į barą, kuriame dirbo buvusi draugė, eidavo atsiimti skolos. Esą, buvusi mylimoji jam skolinga 2000 litų, bet pinigų grąžinti nenorėjo. Dėl to ir kildavo ginčai.

Vyras neneigė, kad susinervinęs J.Š. bute sudaužė šaldytuvą, spintelės ir sekcijos stiklus. Tačiau televizorių sakė sugadinęs netyčia, kai ant jo užlipo, grumtynių metu šiam nukritus nuo spintelės.

Kietu prieš moterį jautęsis „erelis“ neprisipažino buvusiai gyvenimo draugei grasinęs, nors apie ne vieną jo išpuolį prieš J.Š. teismui paliudijo nukentėjusiosios bendradarbiai. Pati nukentėjusioji kaip įrodymus pateikė mobiliojo ryšio telefoną, kuriame buvo išsaugotos grasinančios SMS žinutės.

Teismas švėkšniškę terorizavusiam vyrui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 1 m. 6 mėn. Nuosprendį vyras dar gali apskųsti.