Teismas vėl atmetė „Smulkaus urmo“ pretenzijas dėl Šilutės moksleivių maitinimo

mokyklaLietuvos apeliacinio teismo sprendimu, Šilutės rajono moksleivius ir toliau maitins bendrovė „Kretingos maistas“.

Vasario 14 d. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė du bendrovės „Smulkus urmas“ apeliacinius skundus, kurių esmė – VšĮ „Kretingos maistas“ mažos mokinių maitinimo organizavimo paslaugos kainos pagrindimas.

Bylinėjimasis dėl moksleivių maitinimo paslaugos pirkimo konkurso vyksta nuo 2009 m., ir tai jau antra teismo instancija, kuri pripažino, kad VšĮ „Kretingos maistas“ maitinimo paslaugos kainos yra pagrįstos. Teismas taip pat pripažino, kad Šilutės r. savivaldybės administracijos surengto konkurso vertinimo sprendimai yra teisėti.

„Mūsų veiklos prioritetas yra aukščiausios kokybės maitinimo paslaugos už mažą kainą. Šis teismo institucijos sprendimas dar kartą įrodo, kad įmanoma teikti kokybišką paslaugą bei racionaliai naudoti valstybės lėšas, o ne vien tik siekti komercinio intereso“, – teigia įmonės „Kretingos maistas“ generalinis direktorius Irmantas Norkus.

Minėtas bylinėjimosi procesas prasidėjo tuomet, kai 2009 m. rugsėjį Šilutės rajono administracijos paskelbtame supaprastintame atvirame konkurse dėl mokinių maitinimo paslaugos pirkimo pralaimėjusi bendrovė „Smulkus urmas“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl laimėtojo pasiūlytos tariamai neįprastai mažos kainos.

Išnagrinėjęs bylos aplinkybes ir pateiktus įrodymus, 2010 m. vasario 9 d. Klaipėdos apygardos teismas pripažino, kad „Kretingos maisto“ pasiūlyta maža kaina yra pagrįsta, o teikiama maitinimo paslauga yra tinkama ir vykdoma kokybiškai.

Nesutikusi su šiuo sprendimu bendrovė „Smulkus urmas“ pateikė apeliacinį skundą. 2010 m. birželio 19 d. Lietuvos apeliacinis teismas nurodė Šilutės r. savivaldybei iš naujo įvertinti konkurso dalyvių pasiūlymus ir nustatyti preliminarią eilę.

Rugpjūčio 4 d. savivaldybės administracija, iš naujo išnagrinėjusi pasiūlymus bei pareikalavusi papildomų įrodymų apie siūlomos kainos pagrįstumą, nustatė preliminarią eilę, kurioje visose konkurso pirkimo dalyse mažiausia kaina laimėjo VšĮ „Kretingos maistas“.

Tačiau netrukus Šilutės r. savivaldybės administraciją pasiekė naujas ieškinys, kuriame bendrovė „Smulkus urmas“ užginčijo ir naujo vertinimo rezultatus. Ir šią pretenziją 2011 m. liepos 12 d. Klaipėdos apygardos teismas atmetė.

Išnagrinėjusi visą ilgo bylinėjimosi medžiagą, šių metų vasario 14 d. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nusprendė atmesti visas „Smulkaus urmo“ pretenzijas. Teismas taip pat pripažino, kad VšĮ „Kretingos maistas“ pateikti duomenys bei paaiškinimai kainos pagrįstumu nekelia abejonių, o Šilutės r. savivaldybės administracijos pakartotino viešųjų pirkimo konkurso pasiūlymų vertinimo sprendimai yra teisėti.