Teisme nemažėja bylų dėl vairavimo išgėrus

Drunken-DrivingŠilutės rajono apylinkės teismas informuoja, kad teisę metams ar daugiau vairuoti automobilį už vairavimą išgėrus Šilutėje praėjusiais metais prarado 140 vairuotojų. Šiais metais nuteistų girtų vairuotojų skaičius jau beveik pasiekė trečdalį pernai išnagrinėtų bylų – 45.

Atsižvelgiant į asmenų girtumo laipsnį, tokiems neatsakingiems vairuotojams atimtos ne tik teisės vairuoti, bet ir skirtos nemažos piniginės baudos. Surinktų bylų duomenys rodo, kad apsvaigę nuo alkoholio prie vairo sėda ne tik vyrai, bet ir moterys.

Vyrai – vairavimo išgėrus lyderiai

Praėjusiais metais Šilutės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo 140 administracinių teisės pažeidimų bylų dėl vairavimo išgėrus: nubausti 125 vyrai ir 15 moterų.

Taip pat teisėjams teko ir viena byla dėl vairuotojo, kuris sėdo prie vairo apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Iš visų 140 bylų viena buvo nutraukta, kitose – pažeidėjams skirtos nuobaudos.

58 pažeidėjai nubausti už tai, kad vairavo būdami vidutinio (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkaus (nuo 2,51 promilės) girtumo laipsnio arba vengė patikrinimo. Tokiems vairuotojams skirtos baudos nuo 2 tūkst. iki tūkst. litų su teisės vairuoti atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su teisės vairuoti atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Pernai teisme nubaustas 81 vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės). Šiems pažeidėjams skirtos baudos nuo 1 tūkst. iki 1,5 tūkst. litų ir jie prarado teises vairuoti nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių.

Šiais metais iki gegužės 9 dienos jau išnagrinėtos 45 bylos dėl minėtų teisės pažeidimų. Viena jų – nutraukta, o kitose 41 vyras ir 3 moterys neteko teisės vairuoti ir sulaukė piniginių baudų.

Girtų vairuotojų baudos negąsdina?

Dėl vairavimo neblaiviems arba apsvaigus nuo narkotinių medžiagų ir sukėlus kitų asmenų sveikatos sutrikdymą ar sugadinus turtą, Šilutės rajono apylinkės teisme pernai nubaustas 21, o šiais – jau 9 pažeidėjai.

Už šį pažeidimą taikoma bauda nuo 4 tūkst. iki 5 tūkst. litų su teisės vairuoti atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti atėmimu nuo 3 iki 5 metų.

Asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemonės ir vairavus ją apsvaigus, skiriamos baudos nuo 5 tūkst. iki 5,5 tūkst. litų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas nuo 10 iki 20 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Pernai teismo nuosprendžio sulaukė 31 asmuo, šiais metais – 10, kurie vairavo neturėdami tokios teisės arba vengė pasitikrinti blaivumą. Toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 4 tūkst. iki 5 tūkst. litų arba administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų.

Rodos, baudos girtų vairuotojų negąsdina. Pernai 15, šiais metais jau 5 asmenys išgirdo jiems skirtas bausmes už vairavimą apsvaigus jau nebe pirmą kartą. Toks pažeidimas užtraukia vairuotojams teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 3 iki 4 metų su transporto priemonės konfiskavimu. Neturintiems teisės vairuoti užtraukiamas administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų ir konfiskuojama transporto priemonė. Tiems, kuriems administracinis areštas negali būti skiriamas, – baudą nuo 4 tūkst. iki 5,5 tūkst. litų su transporto priemonės konfiskavimu.