Teisme teisybės ieškantis Soliaris į posėdį neatvyko, liudijo jo sūnaus motina Audra Endzinaitė

 audraPenktadienio rytą į teismo posėdį liudyti atvyko dainininko Algimanto Minalgos – Soliario draugė, kaip atlikėjas sako, jo vaiko motina Audra Endzinaitė. Pats Soliaris jame nepasirodė. Teisėjui Marijui Kursevičiui liudytojos pasiteiravus, kur yra atlikėjas, ši teigė negalinti tiksliai atsakyti į šį klausimą.

„Žinau, kad turėtų būti kažkur pakeliui, tačiau tiksliai pasakyti, kur jis dabar, negaliu“, – teigė A.Endzinaitė, posėdžio metu pabandžiusi jam paskambinti ir patikinusi, kad jo telefonas išjungtas.

Teisėjui kilo klausimas, kaip ji galinti nežinoti, kur yra jos vaiko tėvas, todėl jis teiravosi, kokie juodu sieja santykiai. „Pakankamai artimi, bendro ūkio nevedam kartu, vaiką auginame kaip ir kartu…“ – nebuvo užtikrinta mergina.

Posėdžio metu paaiškėjo, kad iš Soliario po įvykio konfiskuotas automobilis „Alfa Romeo“ jam net nepriklausė, jis lizingu buvo paimtas A.Endzinaitės vardu. Tiesa, mergina prisipažino, kad pati teisės vairuoti neturi, tačiau ją su reikalais, anot jos, visur vežiodavo teises turinčios draugės, ji pati prie vairo esą nesėsdavusi.

„Kai automobilis buvo paimtas, manęs net nebuvo namuose. Kiek pamenu, buvau universitete, ruošiausi darbo pridavimui, todėl daug laiko praleisdavau universitete“, – sakė ji, paklausta, kaip nutiko, jog jos automobilis atsidūrė pas Soliarį, kuris irgi neturi teisės vairuoti.

Mergina pasakojo, kad neradusi automobilio labai nenustebo, mat namuose būdavo atsarginiai jo rakteliai, todėl Soliaris juos ir paėmęs. Ji pridūrė, kad atlikėjas turi draugą Donatą, kuris, anot jos, jį ir nuveždavo kur reikia.

„Manęs neklausė, ar gali paimti automobilį. Paprastai pasitardavome, kuriam reikės automobilio“, – sakė ji.

„Asmuo apie posėdį žino, prašymo jo atidėti nepateikė, teismas nusprendė, kad jis vengia dalyvauti posėdžiuose, todėl byla bus nagrinėjama be jo“, – sakė teisėjas, kuris sprendimą byloje priims kovą.

Pirminis sprendimas – maksimali bauda

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad Soliarį į teismo suolą atvedusi istorija prasidėjo dar vasarą. Jam buvo pateikti kaltinimai, kad rugpjūčio 4-ąją Vilniuje, Stepono Batoro gatvėje, vairavo automobilį „Alfa Romeo“, nors neturėjo tam teisės. Be to, jis atsisakė pasitikrinti blaivumą ir sukėlė įtarimų pareigūnams, kad yra neblaivus.

Spalį Vilniaus apylinkės teismas atlikėją pripažino kaltu ir paskyrė jam 4800 litų baudą bei konfiskavo automobilį „Alfa Romeo“. Skirdamas administracinę nuobaudą A.Minalgai – Soliariui, teismas lengvinančių aplinkybių nenustatė. Jo atsakomybę sunkino tai, kad pažeidėjas ne kartą baustas administracine tvarka, taip pat ir už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, turi galiojančių nuobaudų.

A.Minalga – Soliaris pasinaudojo teise apskųsti pirminį teismo sprendimą, Vilniaus apygardos teismas apeliaciją tenkino ir grąžino Vilniaus apylinkės teismui bylą nagrinėti iš naujo.

Neigė kaltę

Žmonės.lt atlikėjas anksčiau pateikė savo įvykių versiją: tikino esąs nekaltas.

„Stovėjau aikštelėje kartu su draugais, kai prie mūsų privažiavo policijos pareigūnai. Jie pasakė, kad mes labai greitai pro juos pravažiavome. Pradžioje manęs nekaltino, bet po to sugalvojo, kad vairavau aš. Į alkotesterį nepūčiau – sakiau, kad neprivalau.

Juk nesėdėjau prie vairo… Mano draugai buvo išėję iki parduotuvės, grįžęs vienas jų sakė, kad yra blaivas ir gali vairuoti. Bet policijos pareigūnai sakė, kad tai teisme išsiaiškinsime, kas vairavo. Galbūt aš per daug atsikalbinėjau… Policininkai sakė, kad turbūt nebūčiau „įpūtęs“ daug. Jie padarė prielaidą – gal aš neblaivus. Šį kartą tikrai nevairavau. Kai vairuodavau aš, tai ir prisipažindavau“, – pasakojo A.Minalga – Soliaris.

Kitaip proceso metu pasakojo prieš dainininką liudijęs policijos pareigūnas. Anot liudytojo, prie sustabdyto automobilio „Alfa Romeo“ vairo sėdėjo pats A.Minalga – Soliaris, nuo jo sklido alkoholio kvapas. Pareigūnas patvirtino, kad dainininkas atsisakė pasitikrinti blaivumą.