Teismo verdiktas: vairavimo egzamino nutraukimas – neteisėtas

RegitraValstybės įmonės „Regitra“ Klaipėdos filialą teismui apskundęs palangiškis Andrius ČERNIAUSKAS teismo prašė pripažinti neteisėtu sprendimą nutraukti vairavimo egzaminą, o jo protokolą laikyti negaliojančiu.

Penktadienį Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė tenkinantis palangiškio skundą ir egzamino nutraukimą pripažino neteisėtu.

„Regitra“ tokį sprendimą per 14 dienų dar gali apskųsti.

Teismas konstatavo, kad egzamino metu surašytas protokolas nepagrįstas faktinėmis aplinkybėmis ir teisės normomis, todėl yra neteisėtas iš esmės. Skundžiamame praktikos egzamino protokole nenurodyta, kokiais teisės aktais vadovaujantis egzaminas buvo nutrauktas ir įvertintas kaip neišlaikytas. Nenurodyti konkretūs punktai, kuriuos A.Černiauskas pažeidė, dėl ko jo klaidos įvertintos kaip kritinės ar nekritinės.

A.Černiausko veiksmuose nenustačius kritinės klaidos teisėjų kolegija konstatavo, kad egzaminas negalėjo būti nutrauktas ir įvertintas kaip neišlaikytas, todėl skundžiamas praktikos egzamino protokolas yra naikintinas.

Primename, kad laikydamas motociklo vairavimo egzaminą A kategorijai be apribojimų gauti, A.Černiauskas Baltijos prospekto dalyje iki Minijos gatvės važiavo 45-50 km/h greičiu. Gatvės pradžioje pastatytas kelio ženklas, draudžiantis važiuoti greičiau nei 70 km/h greičiu.

Egzaminuotojas palangiškio pasirinktą greitį įvertino kaip kritinę klaidą.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad važiavimas 45-50 km/h greičiu pagal pačios „Regitros“ sudarytą vertinimo aprašą negalėjo būti įvertintas kaip kritinė klaida. Tą pripažino ir „Regitros“ atstovas. Tačiau A.Černiauską egzaminavęs vyras taip pat teigė, kad važiavimo greitį vis tiek būtų vertinęs kaip nekritinę klaidą. Esą, A.Černiauskas trukdė kitiems eismo dalyviams ir nebuvo galima įvertinti jo, kaip būsimo motociklininko, gebėjimų.

Egzaminuotojo teigimu, dar iki įvažiavimo į Baltijos prospektą A.Černiauskas jau buvo padaręs 8 nekritines klaidas. Ir šioji jau būtų buvusi 9. Kad egzaminas būtų išlaikytas, galima padaryti tik 8.

Teismas konstatavo neturįs pagrindo A.Černiausko važiavimo greičio (45-50 km/h) Baltijos prospekte įvertinti kaip nekritinės klaidos, nes vairavimo įgūdžių vertinimas yra priskirtinas išimtinai tik VĮ „Regitra“ kompetencijai.

Jei „Regitra“ teismo sprendimo neapskųs, kol kas neaišku, kaip šis klausimas bus išspręstas iki galo.

Silutes naujienu LOGO copy