Teismui perduota nušalinto Šilutės kriminalistų vadovo byla

Rimkus lnk stopkadrasKlaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnais baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo, melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir kitų nusikalstamų veikų. Prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, 37 tomų baudžiamoji byla praėjusią savaitę perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui, praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Kaltinimai piktnaudžiavus tarnyba bei sukčiavus taip pat pareikšti šiuo metu nuo pareigų nušalintam Šilutės rajono Kriminalinės policijos viršininkui 43 m. Artūrui Rimkui, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (APGTS) viršininkui 42 m. Edmundui Tautavičiui ir šio skyriaus tyrėjui 32 m. Žilvinui Ukockiui.

Ketvirtasis kaltinamasis – 56 metų UAB „Pamario autodalys“ darbininkas Viktoras Murašovas, kaltinamas padėjęs pareigūnams piktnaudžiauti, taip pat dėl sukčiavimo ir neteisėto šaudmenų laikymo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, automobilių vagystes turėję tirti pareigūnai, užuot tai darę, 2010-2011 m. ne tik nuo kolegų nuslėpė jiems žinomus faktus apie trijų vogtų automobilių laikymo vietą. „Audi A6“ daugiau nei dvejus metus naudojosi pats E.Tautavičius, „Mercedes Benz CLK 230“ priklausė jo draugei, o BMW X5 – A.Rimkui.

Pareigūnai patys, padedami V.Murašovo, organizavo šių automobilių išardymą, siekdami realizuoti jų detales.

A.Rimkus melavo apie BMW X5 vagystę, jos raktelius pats perdavė E.Tautavičiui, o šis BMW iš Šilutės nuvairavo į Kalnuvėnų kaimą (Klaipėdos r.) ir paslėpė jį V.Murašovo nuomojamose patalpose. Apgauta draudimo bendrovė už neva pavogtą BMW X5 išmokėjo 29 430 litų draudimo išmoką.

„Šias pareigūnų nusikalstamas veikas atskleidė jų pačių kolegos, Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai, nustatę ir aptikę vieno kaimo angare laikomus policijos kaip vogtus ieškomus automobilius, kurie buvo išardyti į detales ir paruošti išvežimui paslėpti į kitą vietą. Atskleidžiant pareigūnų nusikaltimus bei juos sulaikant, aktyviai talkino ir Policijos departamento Imuniteto valdyba“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis.

Teismo sprendimu kaltinamieji pareigūnai nušalinti nuo pareigų, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti bei registracija policijos įstaigoje.

AB „Lietuvos draudimas“ byloje pareiškė 29 430 litų civilinį ieškinį.