Televizijos žiūrimumas Lietuvoje – rekordinis

televizijos-ziurimumas-lietuvoje-auga2Televizijos žiūrėjimo laikas Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus išaugo 14 minučių, praneša LNK televizija, remdamasi rinkos tyrimų bendrovės TNS LT duomenimis.

Lapkričio 21-ąją, Pasaulinės televizijos dieną LNK skelbia, kad 2013  metais Lietuvos gyventojas vidutiniškai prie televizijos ekranų kasdien praleido 3 val. ir 40 minučių. Tai – rekordinė laiko, praleisto prie TV, trukmė per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje. Susumavus per metus, iš viso susidarytų 55 paros.

3 val. ir 40 min. – vidutinė trukmė pasauliniu mastu, nes, palyginti, amerikiečiai per dieną televiziją, remiantis tarptautiniais „Nielsen“ tyrimais,  žiūri daugiau nei penkias valandas. Vidutinė televizijos žiūrėjimo trukmė ES narėse – 3 val. 56 min.

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, televizijos žiūrimumas auga sulig žiūrovų amžiumi. Žiūrovų iki 18 metų vidutinė paros TV žiūrimumo trukmė Lietuvoje per dieną buvo 2 val. ir 13 min., o 65 metų ir vyresnių – 4 val. 35 min.

LNK grupės, žiūrimiausios televizijų grupės, kanalus (LNK, BTV, TV1, „Info TV“ ir „Liuks!”) žiūrovai 2013-aisiais žiūrėjo 1 val. ir 6 min. Palyginti, TV3 kanalų grupė (TV3, TV6 ir TV8) žiūrėta 51 minutę.

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja dar 1996-aisiais lapkričio 21-ąją paskelbė Tarptautine televizijos diena, atsižvelgdama į didėjančią televizijos įtaką sprendimų priėmėjams.

Šiemetinę Pasaulinę televizijos dieną LNK jungiasi prie trijų Europos transliuotojų organizacijų iniciatyvos pagerbti televiziją, kuri tapo vienu svarbiausių dalykų milijonų europiečių gyvenime. 87 procentai europiečių kasdien žiūri televiziją tradiciškai arba internete. Sparčiai tobulėjant technologijoms, TV galima stebėti ne tik čia ir dabar, televizija keliasi į kitas medijas, todėl televizijai prasideda aukso amžius.

Europos transliuotojai pakvietė prie Pasaulinės televizijos dienos iniciatyvos prisijungti ir kitas Azijos, Kanados, JAV ir Australijos televizijas. Jos buvo pakviestos transliuoti 30 minučių klipą, kuriame žiūrovai prašomi pasidalinti geriausiomis TV akimirkomis.  

Specialus klipas bus traliuojamas šiandien, lapkričio 21-ąją. Jį galima rasti čia: http://www.worldtelevisionday.tv/

Žiūrovai kviečiame socialiniuose tinkluose pasidalinti geriausia TV akimirka naudojant simbolį  #WeloveTV ir #WorldTVDay.

Šiandien Pasaulinės televizijos dienos klipą transliuos ir LNK, žiūrimiausia šalies televizija, kuri lapkritį turėjo 18,8 proc. auditorijos.