TENS procedūra — terapija

 

tens-elektrostimuliatorius-saneo-tensKas yra TENS? Elektrinė nervų stimuliacija – tai TENS procedūra, kuri naudoja žemos įtampos elektros srovę skausmui malšinti. Jūs naudojate „TENS” aparatą, kuris yra maitinamas baterijų duodama energija. Šis prietaisas yra maždaug kišeninio radijo dydžio. Paprastai jungiate du elektrodus (laidus, kurie valdo elektros srovę) iš aparato į jūsų odą. Elektrodai yra dedami ant skaudančios srities ar skausmo taške, sukuriant elektros impulsų grandinę, kuri eina per elektrodus į jūsų kūną. Kai srovė yra pajungta, kai kurie žmonės patiria mažiau skausmo. Tai gali būti dėl to, kad elektros energija iš elektrodų stimuliuoja nervus nukentėjusiose vietovėse ir siunčia signalus į smegenis, kurie blokuoja ar „įveikia” įprastus skausmo signalus.

Kita teorija yra tai, kad elektrinė nervų stimuliacija gali padėti organizmui gaminti natūralius skausmą malšinančius vaistus, vadinamus endorfinais, kurie gali blokuoti skausmo suvokimą. Galite nustatyti TENS aparatą įvairiems bangų ilgio dažniams, pvz.: nuolatiniam elektriniam srovės srautui arba elektros srovės intensyvumui. Jūsų fizinis terapeutas ar gydytojas paprastai jums pasako kokias parinktis naudoti. Po to, kai gausite šios terapijos procedūros pamokas ir instrukcijas, galite TENS naudoti namuose.

Žmonės naudoja TENS, kad sumažintų skausmą kelioms skirtingoms ligų rūšims. Jie dažniausiai gydo raumenų, sąnarių ar kaulų problemas ir su tuo susijusias ligas. Jos gali būti tokios kaip osteoartritas ar fibromialgija. Taip pat padeda susidoroti su tokioms ligoms kaip galūnių skausmas, kaklo skausmas, tendinitas ar bursitas.

Žmonės taip pat praktikavo TENS procedūrą — terapiją, kad gydytų staigius (ūmius) skausmus, tokius kaip juntamas skausmas po darbo ir ilgalaikis (lėtinis) skausmas, pvz. vėžys. Nors TENS gali padėti sušvelninti skausmą kai kuriems žmonėms, jo veiksmingumas nebuvo įrodytas.

Dar vienas dažnai kylantis klausimas, ar TENS procedūra yra saugi? Ekspertai paprastai mano, kad TENS yra saugus. Tai taip pat priklauso kaip jūs juo naudositės ir ar jūsų terapeutas ar gydytojas parodys tinkamą būdą kaip naudoti šį aparatą ir ar jūs atidžiai laikykitės šių nurodymų. Visada pasakykite savo gydytojui, jei vartojate alternatyvų gydymą arba planuojate alternatyvų gydymą su įprastu medicininiu aparatu. Gali būti nesaugu atsisakyti tradicinio gydymo ir pasikliauti tik alternatyviu gydymu.