„TERAterasa“ kvies jaunimą vasaros vakarais

Terasa

Šilutės jaunimas jau turi vietą, kur gali jaukiai praleisti vasaros vakarus, pasiklausyti gyvos muzikos, atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais, pasišnekučiuoti tarpusavyje ar padiskutuoti su įdomiais žmonėmis.

Senajame Šilokarčemos kvartale, Šyšos vingyje įsikūrusios „TERAterasos“ mini atidarymas įvyko paskutinį gegužės šeštadienį, dieną, kai turėjo įvykti Šilutės miesto šventė. Kadangi nuo birželio švelninami karantino ribojimai, didesnė atidarymo šventė įvyks jau šį penktadienį. Jaunimo terasa veiks visą vasarą – šeštadieniais ir sekmadieniais.

Daug dirbo
Terasa jaun_4


Idėja Šyšos vingio saloje įkurti terasą dar pernai gimė dviem merginoms – Guodai Stoškutei ir Viltei Pranaitytei. 11-ojo Žuvienės virimo čempionato metu vaikai ir jaunimas galėjo pasivaišinti gaiviaisiais gėrimais, pajodinėti poniais, sužaisti lauko žaidimus.
Šiemet „TERAterasa“ veiks kiekvieną vasaros savaitgalį.

Guoda pasakojo, kad mintis įkurti terasą kilo tuomet, kai šiltais vasaros vakarais norėdavosi su gera draugų kompanija kažkur prisėsti, atsigerti gaivaus gėrimo, pasišnekučiuoti. „Šilutėje tokios neįpareigojančios erdvės neturėjome, todėl jaunimas džiaugiasi, kad tokia vieta išvydo šviesą. Taip pat ši vieta atvers galimybes koncertuoti įvairioms grupėms, nes Šilutė turi daug talentingo jaunimo, tik dažnai jam trūksta vietos pasireikšti“, – pasakojo ji.

Abi merginos daug dirbo, kad sukurtų jaukią atmosferą Šyšos saloje. Guodai ir Viltei teko įkalti ne vieną vinį, pasiūti ne vieną pagalvėlę, dažyti, nešioti baldus, kurti interjerą. „Atsiduodame visa širdimi tam, kad sukurtume mielą ir priimtiną vietą kiekvienam mūsų mieste“, – sakė iniciatyvios merginos.

Tikisi motyvuoti jaunimą

Gegužės 30-osios vakarą Šyšos saloje skambėjo gyva muzika. Koncertavo jaunimo grupės „Slug Bug“, „Prieskonis“, „Vanilė“, „Gvaltas“, atlikėjas Ruslanas Kirilkinas.

Ateityje čia išgirsime jaunimo grupių iš kitų miestų, koncertuoti Šilutėje jau panoro grupės iš Skuodo bei Telšių. Kad vakarai būtų įdomesni, organizatoriai galvoja pasikviesti savo sričių žinovų – menininkų, verslininkų, muzikantų. Vaikams bus įrengtas batutas ir kitos pramogoms.

Įgyvendinti idėją merginoms padeda jų tėvai. Guodos tėtis Vygantas Stoškus yra ne tik įvairių renginių organizatorius ir muzikantas. Jis džiaugiasi jau įvykusiu renginiu, kuriame koncertavo jaunimas. Pasak Vyganto, jaunimo terasa – vienas iš būdų užimti Šilutės jaunimą, kuriam mūsų mieste nėra daug vietų ar veiklų pramogoms. V. Stoškus viliasi, kad jau pirmąjį birželio savaitgalį į terasą suplūs dar daugiau lankytojų, nes karantino sąlygos švelnėja ir renginiuose lauke galės dalyvauti iki 300 žmonių.

„TERAerasos“ įkūrėjos apsidžiaugtų, jeigu atsirastų rėmėjų, kurie nupirktų inventoriaus ar kitų dalykų, kuriais būtų galima pagražinti aplinką.