Tėvas darželyje neberado savo dukters

mama pagrobe dukra1Trečiadienį  į policiją kreipėsi susirūpinęs 29 metų vyriškis R.J., kuris pranešė, kad prieš savaitę nuėjęs į darželį pasiimti dukros, jos neberado.

Vyras sužinojo, kad mergaitę, kuri teismo sprendimu gyvena su juo, jam nepranešusi iš darželio pasiėmė 22-ejų metų mama R.G.

Tėvas tikėjosi, kad R.G. dukrą netrukus grąžins, tačiau savaitę nesulaukęs vaiko, kreipėsi į policiją. Motinos buvimo vieta – nežinoma.

Mergaitės artimieji interneto socialiniuose tinkluose išplatino skelbimą, kuriame prašo padėti surasti mažametę. Prašo telefonu 8 689 31923 paskambinti visus, kurie ką nors žino ar matė, kur mergaitė ir jos mama glaudžiasi.
Įvykis sujaudino šilutiškius – vertinimų yra visokių.

Vieni smerkia motiną, kuri tesugeba gyventi taip, kad jai teismas net nepatikėjo rūpintis dukryte: „Iš mamos teisių neatimtų, jei ji būtų verta“; „Grobti vaiko nereikia. Juk galima su juo susitikti. Niekas nedraudžia“; „Galima viską žmogiškai spręsti, o ne grobti vaiką… Stresas vaikui. Gera mama pagalvotų apie tai. Skausmas didžiulis, sukeltas šeimos nariams, nebus pamirštas“; „Jai tas vaikas niekada nerūpėjo, buvo paliktas pas močiutę. Kam jai vaikas dabar, be to, pasigimdė antrą“.

Kiti teisina jauną moterį, praradusią teisę auginti savo vaiką: „Mama nešventa. Tiesiog jauna ir nesuvokia, ką daro. Vietoj gražių susitarimų vagia vaiką“; „Bet ne mums smerkti ją. Ateis laikas, kai pati susivoks, ko jai reikia“.

Treti mamą palaiko be išlygų: „Vaikas turi augti su mama“; „Sunku įsivaizduoti, kad tokie dalykai vyksta. Stiprybės mamai!“; „Vaikui su mama vis tiek geriau“.

Kiti priekaištauja darželio personalui, kad atidavė vaiką motinai, tik nežinia, ar auklėtoja buvo informuota apie tai, kad motina neturi teisės auginti mergaitę: „Taip nutinka, nes nėra griežtos tvarkos dėl vaikų atvedimo ir jų pasiėmimo iš darželio. Pasiimti gali bet kas…“; „Kur žiūrėjo darželio auklėtojos?! Galiu tik vyriškiui palinkėti stiprybės kovoje su biurokratine sistema dėl savo vaiko“.

Yra smerkiančių ir tėvą, neva smurtavusį prieš dukrytės motiną ir dabar nesirūpinantį vaiku, savaitę delsusį pranešti policijai apie dukters dingimą: „Jei tėvas savaitę laukė, kol į policiją nuėjo, tai tiek ir terūpi dukrytė…“

Skaitytoja Aaa apibūdina padėtį: „Tas vaikas augo močiutės namuose, kur gyvena ir tėvas. Tėvas taip pat rūpinasi vaiku. Močiutė be galo myli anūkę. Tėvas taip pat. Vaikas prižiūrėtas, iš akių nepaleidžiama, apsupta didele meile“.

Policijos pareigūnai „Šilutės naujienoms“ sakė, kad paskelbta dingusios mergaitės paieška. Jos motinos paieška nepaskelbta.
{jcomments off}