Tėvas vogti vedėsi du savo sūnus

vagys psichiatrinejeBirželio gale nuosprendį išgirdo rudenį iš remontuojamo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamento apšiltinimui skirtą mineralinę vatą ir polistirolo plokštes vogusi šeimyna – tėvas ir du jo sūnūs, iš kurių vienas – nepilnametis.

Pastarasis nuo realios laisvės atėmimo bausmės atleistas, skiriant įspėjimą. Tėvui ir vyresniajam sūnui laisvė apribota metams ir trims mėnesiams.

Paradoksalu, tačiau vyrai nusprendė apšvarinti buvusią darbovietę – kurį laiką tėvas ir sūnus darbavosi statybos objekte Švėkšnos departamente. Įvykdyti nusikaltimą 19-metis švėkšniškis ir jo tėvas ryžosi po to, kai buvo atleisti iš darbo, tėvui sukonfliktavus su statybos darbų vadovu. Nusprendę, kad yra finansiškai apgauti, kad jiems sumokėti ne visi uždirbti pinigai, vyrai greitai sukurpė planą, kaip „atstatyti“ teisingumą.

Spalio 9-osios naktį švėkšniškiai įsibrovė į buvusios darbovietės teritoriją ir pagrobė UAB „Vakarų regiono statyba“ priklausiusias 19 pakuočių mineralinės vatos už 682 litus bei dvi pakuotes polistirolo plokščių, kurios buvo įvertintos 196 litais. Per tvorą perlipęs tėvas iš krūvos ėmė mineralinės vatos pakuotes ir jas per tvorą perduodavo sūnui. Šis pavogtas medžiagas krovė į specialiai šiai „išvykai“ pasiskolintą karutį.

Teisme kaltinamieji aiškino, kad polistirolo plokščių vogti neketino – jas pasiėmė per apsirikimą.

Lengvai įgytam grobiui sūnus greitai rado pirkėją: nežinodamas, kad statybinės medžiagos vogtos, jas nusipirko namą statęsis pažįstamas. Tėvas ir sūnus nebepamena, kiek pinigų tada gavo, nes juos išleido bendrai.

Paakinti sėkmės, ilgapirščiai ilgai nesnaudė ir į naktinį žygį išsirengė dar kartą – spalio 25-osios naktį. Tačiau šį kartą su tėvu ir broliu kartu pasisiūlė eiti ir jaunesnysis, 14-metis sūnus. Pasiėmusi tą patį karutį, vyriškoji šeimos dalis grįžo į pirmosios vagystės vietą. Tėvas vėl perlipo per tvorą, o sūnūs pasiliko lauko pusėje priimti vatos. Iš viso tą naktį ilgapirščiai pavogė 50 mineralinės vatos pakuočių.

Tačiau jau kitą rytą apie vagystę buvo pranešta policijos pareigūnams. Šilutės rajono policijos komisariato operatyvinė grupė, sudaryta iš kriminalistų ir Žemaičių Naumiesčio nuovados pareigūnų, vagystę atskleidė per pusdienį. Nuvykę į Švėkšną, operatyvininkai jau iki pietų nustatė 2 įtariamuosius brolius, vėliau įtarimai buvo pareikšti ir jų tėvui.

Teisme nė vienas švėkšniškis savo kaltės neneigė, iš karto prisipažino vogę ir dėl tokio poelgio besigailintys. Atsižvelgiant į tai, kad jaunėlis sūnus visur buvo charakterizuojamas teigiamai, jam skirtas įspėjimas. Vyresniajam broliui ir tėvui skirtos 1,3 metų laisvės atėmimo bausmės. Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas.