Tėvų apleisti vaikai iki paauglystės nežino, kas yra stomatologas

i8t10c1125Šilutės rajono savivaldybėje į pirmąjį šių metų posėdį susirinko atnaujinta Bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, praneša Komunikacijos skyrius. Aptarta praėjusių metų tarybos veikla, šių metų planai. Iškeltos problemos dėl bendradarbiavimo su sveikatos priežiūros ir socialiniais darbuotojais dėl informacijos apie vaiko sveikatą.

Tarybai pirmininkavo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis. Ją sudaro Savivaldybės, švietimo įstaigų, policijos, medikų atstovai.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė apžvelgė praėjusių metų Tarybos veiklą. 2012 m. įvyko 6 posėdžiai, kuriuose buvo nagrinėjami Saugų vaikų globos namų veikla dėl Vaiko lankymo ir svečiavimosi šeimose vasaros atostogų metu tvarkos ir esamos situacijos, vaikų, kurių tėvai išvykę į užsienį dirbti ir palikę juos globoti kitiems asmenims, padėtimi, naujų teisės aktų, skirtų vaiko teisėms ginti, praktinio įgyvendinimo ir kt. reikalai, lankytasi šeimose ir pan.

Skyriaus vedėja pabrėžė, kad jau šiais metais Seimas turėtų priimti ilgai lauktą Vaiko gerovės įstatymą (šiuo metu galioja įstatymas, kuris priimtas dar 1994 m.). Ji taip pat naujus tarybos narius supažindino su tarybos nuostatais ir pasiūlė priemones, kurias norėtų įrašyti į tarybos metinį darbo planą.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Šimelionis siūlė kartu su Švėkšnos seniūnija organizuoti išvažiuojamąjį posėdį Švėkšnos specialiojoje mokykloje ir pasidomėti šios mokyklos veikla vaiko teisių apsaugos reikalais.

Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Audra Barauskienė siūlė rengti posėdžius kartu su sveikatos priežiūros ir socialiniais darbuotojais, nes trūksta informacijos apie vaiko sveikatos priežiūrą ir ypač apie privalomus naujagimių lankymus jų tėvų namuose. Tam pritarė ir Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis.

Anot jo, net trylikamečiai (apie 80 proc.), apsigyvenę vaikų globos namuose, nežino kas yra stomatologas ir nė karto nėra lankęsi pas dantų gydytoją. Dauguma tarybos narių akcentavo, kad ypač pasigendama supratingo ryšio dėl informacijos pasikeitimo apie vaikų sveikatos būklę su privačiomis medicinos įstaigomis.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus siūlė ypatingą dėmesį atkreipti į tų šeimų vaikus, kurių tėvai serga atvira tuberkulioze – vaikai laikinai turėtų būti izoliuoti nuo sergančių tėvų.

Diskusijų metu Tarybos nariai sutarė, kad per mėnesį sudarys darbo plano projektą ir kitame posėdyje jį patvirtins.