„Dėl išžaginimo buvo išnagrinėta 40 baudžiamųjų bylų, o dėl pasinaudojimo bejėgiška būkle – tik 11. Didžiausia problema ta, kad auka ne visada būna nuosekli ir palaiko savo poziciją dėl kažkokių priežasčių – gali būti finansinių, užkulisinių susitarimų, aplinkos spaudimo, jei tai įvyko artimoje aplinkoje ar tarp pažįstamų asmenų“, – sakė prokurorė.
Ji akcentavo visuomenės švietimo poreikį, siekiant išaiškinti, kad nepranešant ar atsisakant savo pareiškimų apie galimus nusikaltimus, visuomenėje gali išsivystyti nebaudžiamumo pojūtis. „Visuomenės švietimas be galo svarbus, kad aukos nebijotų kreiptis“, – pažymėjo prokurorė.
Pasak L. Milevičienės, šiuo metu trūksta nukentėjusių pilnamečių teisių ikiteisminio tyrimo procese reglamentavimo. „Jei šiuo metu yra aiškiai reglamentuotos mažamečių ar nepilnamečių, nukentėjusių nuo seksualinių nusikaltimų, teisės, tai pilnamečių aukų teisės yra paliktos kartu su dėl kitų nusikalstamų veikų nukentėjusių aukų teisėmis. Ir ties tuo turėtų būti labiau padirbėta“, – teigė prokurorė.
Pagal Elta inf.
Rašyti atsakymą