Tikimasi, kad didžiosios statybos bus baigtos dar šiemet

STATYBOS _4Šie metai Šilutės r. savivaldybei ypač sėkmingi statybomis. Naujosios autobusų stoties bei prekybos centro, autobusų parko materialinės bazės ir estakados ant Rusnės kelio statybos pradėtos šiemet ir tikimasi, kad turėtų būti užbaigtos dar iki Naujųjų metų sutiktuvių. Šiuo metu jau ryškėja pastatų stogų kontūrai, klojami estakados važiuojamosios dalies pagrindai.

Visos šios statybos didžiuliu rūpesčiu buvo ne vienam Šilutės rajono merui, tačiau tik paskutiniajam, „tikrajam“ merui Vytautaui Laurinaičiui galimai pavyks nukirpti naujų statinių atidarymo juosteles.

Lemia gamta ir įmonės pasiryžimas

Lietuvos respublikos Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija yra pakvietusios net tris organizacijas, kurios stato Rusnės estakadą. Jos yra ne mūsų rajono įmonės, todėl su jų atstovais bendrauti nelengva. Tačiau važiuojant pro šalį, galima pamatyti, kad estakados statybvietėje dirbama intensyviai, tik su savaitgalio pertraukomis. 

Savivaldybės autobusų parko materialinę bazę, kaip ir naująją stotį bei prekybos centrą, stato mūsų krašto statybininkai UAB „Žibai“, pagalbon pasikvietę specialius darbus atliekančius subrangovus.

UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad jau įvykdyta apie 70 proc. pastatų konstrukcijų statybos darbų, pradedami ir specializuoti vidaus konstrukcijų statybos darbai. Pasak direktoriaus, kad ir kaip būtų sunku, statybos privalės būti baigtos šių metų gruodžio pirmomis dienomis. „Kas žino, gal dar ir pritrūks kelių dienų“, – svarsto jis.

S.Kazlauskas džiaugiasi puikiais orais, kurie  jokių rūpesčių statybos darbams nesudarė. Tačiau prekybos centro užsakovai, vokiečių įmonė, turi specialių poreikių. Ir nors prekybos pastato konstrukcija yra paprasta, tačiau reikalavimai statybinėms medžiagoms yra ypač sudėtingi.

„Nemažai medžiagų privalome atsivežti iš Vokietijos, todėl yra nemažai trukdžių. Pavyzdžiui, betonines sijas vėlavo atvežti apie mėnesį. Sunku kam nors paaiškinti, kodėl net nuotekų vamzdynų metalinius antgalius privalome atsivežti iš Vokietijos“, – apie šių statybų ypatumus pasakoja S.Kazlauskas. STATYBOS _2

Visgi S.Kazlauskas viliasi, kad likę du mėnesiai bus sėkmingi ir darbai bus užbaigti laiku, prieš Kalėdas.

Iš oficialių susitikimų yra žinoma, kad ir estakados statybininkai neturėtų užtęsti darbų, juk potvynio metas gali užklupti bet kada. Kaip tuomet būtų keliami žmonės ir transportas, jei kelias būtų užimtas statybomis, o kiti keliai tiesiog nepritaikyti važinėti potvynio metu?

Savivaldybės merui darbai patinka

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis patenkintas vykstančiais darbais ir neabejoja, kad jie bus užbaigti tuo metu, kaip ir sutarta.

Merui gaila, kad nemažai laiko sugaišta – apie tris, keturis mėnesius – grunto tyrinėjimams, kada buvo ieškoma „katastrofinio grunto užterštumo“.

Po šių tyrinėjimų laimėjo tik regiono atliekų tvarkymo įmonė, lengvai gavusi smėlio gruntą savo sukauptoms atliekoms apkasti. „O juk galėjome tuo gruntu užpilti savo žemės plotus naikinamame savadarbių garažėlių sklype“, – sako V.Laurinaitis.

Pasak mero, Savivaldybė jau rūpinasi parduoti dabartinės autobusų stoties žemės sklypą. Už gautas lėšas planuojama atnaujinti „Šilutės autobusų parko“ įrangą.