Tikrins, ar vairuotojai praleidžia transporto priemones su švyturėliais ir garso signalais

svytureliaiKitą savaitę policijos pareigūnai vykdys prevencinę priemonę, kurios metu bus tikrinama, ar vairuotojai praleidžia specialiųjų tarnybų transporto priemones važiuojančias su įjungtais švyturėliais ir įjungtais garso signalais.

Specialiosios tarnybos, reaguodamos į iškvietimus neretai susiduria su vairuotojais, kurie gerai nežinodami Kelių eismo taisyklių, reguliuojančių specialiųjų tarnybų transporto priemonių judėjimą ar piktavališkai neužleidžia kelio šioms transporto priemonėms artėjant.

Policija primena, kad vairuotojai nedelsdami privalo duoti kelią artėjančioms specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais švyturėliais ir garso signalais keliuose, kur eismui abiem kryptimis yra ne daugiau kaip 4 eismo juostos, jie privalo sustoti dešiniajame kelkraštyje, kai jo nėra – prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto. Keliuose su skiriamąja juosta sustoti privalo tik ta pačia kryptimi judančios transporto priemonės.

Pro stovinčią specialiąją transporto priemonę su įjungtu žybčiojančiu švyturėliu vairuotojas privalo važiuoti tokiu greičiu, kad prireikus galėtų tuoj pat sustoti nesukeldamas pavojaus kitiems eismo dalyviams.