Tikslinamas Savivaldybės biudžetas – gauta daugiau tikslinių lėšų

maxresdefaultVisi Šilutės savivaldybės tarybos komitetai pritarė Tarybos posėdyje svarstyti sprendimo projektą dėl Savivaldybės 2017 m. biudžeto patikslinimo. O kodėl gi nepatikslinti, jeigu LR Vyriausybė, o tiksliau – Švietimo ir mokslo ministerija, paskyrė daugiau lėšų savivaldybėje vykdomoms programoms įgyvendinti?

Pasak Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės, švietimo ir mokslo  ministrė Jurgita Petrauskienė pagal Šilutės savivaldybės vadovų prašymą ir susitarimą, kuris įvyko 2017 m. kovo 20 d., paskyrė papildomus 300 tūkstančių eurų. Už šias lėšas bus baigti Valstybės investicijų programos finansuojamo projekto – Vydūno gimnazijos sporto salės statybos – darbai. Anksčiau buvo planuota, kad iš Valstybės investicijų programos lėšų Vydūno gimnazijai bus skirta tik 2018 metais.

Be to, 2017 m. rugsėjo 8 d. švietimo ir mokslo ministrės įsakymu, Šilutės savivaldybei skirta papildomai 17 700 eurų neformaliajam vaikų švietimui organizuoti.

Savivaldybės politikus nustebino Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus Mariaus Surplio rugsėjo 11 d. atsiųstas prašymas patvirtinti 600 eurų pajamų, gautų už teikiamas paslaugas, ir tos sumos išlaidų sąmatą. Mokykla papildomų pajamų gavo už jai patikėtų patalpų nuomą bei kopijavimo paslaugas.

Tokia žinia ypač pradžiugino verslininką, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininką Steponą Kazlauską. Pasak politiko, pagaliau ši savivaldybės įstaiga pradeda išmokti ne tik išlaidauti, bet ir uždirbti.

Savivaldybės biudžeto pajamos ne tik padidintos, bet ir sumažintos 1000-čiu eurų. Tokia sumą iš Šilutės savivaldybės biudžeto nuėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, rugsėjo 8 dienos įsakymu nurodęs sumažinti dotaciją neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimui užtikrinti. Pasak L.Valienės, toks ministro sprendimas priimtas atsižvelgus į savivaldybės administracijos pateiktas minėtos veiklos ataskaitas.

Įgyvendinus 2017 m. biudžeto pakeitimus, Savivaldybės programoms vykdyti šiemet bus gauta ir panaudota beveik 41 milijonas 236 tūkstančiai 295 eurai.