Tiriama, ar jachtą mariose galėjo paskandinti akmenys

jachta nuskendo naraiNelaimės aplinkybes, kai vasarą Kuršių mariose nuskendo jachta ir joje buvusi moteris, tiriantys specialistai paprašė narų pagalbos. Ketvirtadienį narai nelaimės vietoje leidosi į marių vandenį ir žvalgė, ar toje vietoje nėra kokio nors akmens ar kitos kliūties, kuri būtų galėjusi prakiurdyti jachtos dugną.

Nuskendo per kelias minutes

Primename, kad liepos viduryje trijų įgulos narių pasiplaukiojimas jachta Kuršių mariose, ties Ventės ragu, baigėsi tragedija.

Dėl neaiškių priežasčių prakiuro jachtos dugnas, ir ji per kelias minutes nuskendo. Du įgulos narius pavyko išgelbėti pro šalį plaukusiems žvejams, o jachtos kajutėje buvusi 62 metų moteris kartu su burlaiviu nugrimzdo į dugną.

Moters kūną po dienos ištraukė narai.

Atliekant tyrimą buvo užminta gausybė mįslių. Vienos iš jų – ar iš viso jachta yra registruota Lietuvoje ir ar atitinka techninius reikalavimus. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad jachta priklauso 66 metų marijampoliečiui Antanui Mieliauskui, kuris tragiško plaukiojimo metu ir valdė laivą.

Narams apžiūrėjus nuskendusios jachtos korpusą, nustatyta, kad jachta nugarmėjo į dugną lūžus apatinei korpuso detalei – falškiliui, nes matėsi žiojėjanti skylė. Įtarta, kad jachta galėjo būti techniškai netvarkinga.

Tačiau jachtos savininkas tuomet teigė, jog prieš kelionę buvo apžiūrėjęs jachtą ir jokių įtarimų dėl jos techninės būklės nekilo. Anot jo, gal bangos išklibino falškilį, kad jis lūžo marių viduryje.

Dugne ieško akmenų

Tačiau šiuo metu svarstoma ir kita jachtos nuskendimo priežastis. Svarstoma, kad jachta galėjo atsitrenkti į povandeninius riedulius, kurie ir pažeidė jos korpusą bei išplėšė skylę, per kurią vanduo ėmė stipriai skverbtis į vidų ir nugramzdino jachtą per kelias minutes.

Gruodžio 17-ąją Klaipėdos narai dar kartą vyko į marias ir toje vietoje, kur nuskendo jachta, tyrinėjo dugną, ieškojo akmenų. Jei paaiškės, kad jachtos dugną pažeidė povandeniniai rieduliai, tyrimas gali pasisukti kita eiga.