Tiriant gaisrų priežastis nustatytas įtariamasis padegėjas

gaisro tyrimasŠį rudenį vienas po kito rajone kilo trys dideli gaisrai, padarę jų savininkams milžiniškų nuostolių.
Įtarus padegimus, šiuos įvykius ėmėsi tirti policija. Nustatytas įtariamasis, kuris galėjo padegti daržinę su šienu Kebelių kaime.

Įtarimai pareikšti vienam vyrui

Beveik pusę milijono litų nuostolių ugnis pridarė Saugų seniūnijos Kebelių kaime (šalia Vilkyčių) gyvenančiam ūkininkui J.K.
Gaisras kilo spalio 28-ąją ir per kelias valandas sunaikino apie 1000 tonų žiemai paruošto šieno.

Tai neabejotinai buvo vienas didžiausių pastarojo meto gaisrų, o vilkytiškis ūkininkas iš karto įtarė padegimą.

Gaisras, kuris artėjant žiemai be pašaro paliko kelis šimtus vilkytiškio galvijų, kilo pavakarę. Į nelaimės vietą skubiai buvo išsiųsta po kelias ugniagesių autocisternas iš Šilutės, Klaipėdos ir Gargždų. Darbo ėmėsi ir policijos pareigūnai.

Šilutės r. policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininko funkcijas laikinai vykdantis Vaidas Petniūnas sako negalintis atskleisti daugiau ikiteisminio tyrimo detalių, nes tyrimas dar nebaigtas. Bet poslinkių šiame tyrime yra – įtariamasis jau nustatytas. Įtarimai pareikšti vienam padegimu įtariamam asmeniui. Tai pilnametis vyras, kuris teisėsaugai buvo žinomas ir iki šiol.

Pareigūnai prašė teismo suimti įtariamąjį, bet teismas tokio leidimo nedavė.

Kintiškio pastatuose – du gaisrai

Įvairios versijos – ne tik padegimo, bet ir savaiminio užsidegimo – tiriamos aiškinantis netrukus po gaisro Vilkyčiuose, lapkričio pradžioje, Kintų seniūnijos Paurų kaime (šalia Sakūtėlių) kilusių gaisrų priežastis. Tuomet vienas po kito – lapkričio 4 ir lapkričio 7 dienomis – kilę gaisrai sunaikino Paurų kaime ūkinius pastatus turinčio kintiškio A.S. turtą.

Pirmąjį kartą liepsnos įsisiautėjo apie 5 val. ryto, sudegė daržinė su maždaug 500 tonų šiaudų. Iš Saugų, Klaipėdos, Gargždų, Priekulės ir Šilutės suvažiavę ugniagesių ekipažai menkai tegalėjo padėti, nes jiems atvažiavus daržinė jau degė atvira liepsna.

Šio gaisro nuostoliai – apie 100 tūkst. litų.

Po trijų dienų liepsnos ir vėl įsiplieskė to paties ūkininko pastatuose ir tuo pačiu metu – paryčiui. Tuomet sudegė dar 50 šieno rulonų.

Kintiškis tuokart suskaičiavo patyręs apie 6000 litų nuostolių.

Tyrėjai prašo pasidalinti informacija

V.Petniūnas pabrėžia, kad gaisrai Kebeliuose ir Pauruose tarpusavyje visiškai nesusiję.

Beje, kintiškio daržinėse elektros nebuvo, tad gaisravietėje dirbusiems ugniagesiams kilo minčių apie padegimus.

Pasak V.Petniūno, tyrėjai pastebėjo, jog aplink gaisravietes gyvenantys žmonės akivaizdžiai žino daugiau, negu pasako įvykius tiriantiems pareigūnams. Todėl pareigūnai prašo pasidalinti turimomis žiniomis arba įtarimais, ir garantuoja, kad anonimiškumas bus išsaugotas.

Nustačius, kad asmuo padegė pastatus, t.y., sunaikino svetimą turtą, jam gresia šalies Baudžiamojo kodekso 187 straipsnyje numatyta atsakomybė: areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.