Tirpsmo vanduo: ar tikrai sveikesnis?

Photo-of-empty-glass-with-ice-cubes„Mano anyta sako, kad daug sveikiau gerti užšaldytą ir vėliau atitirpintą vandenį. Jos teigimu, jis daug sveikesnis. Esą po tokios procedūros tampa kaip šaltinio vanduo. Nelabai tikiu tokiais dalykais, bet gal iš tikrųjų kas nors pasikeičia atitirpintame vandenyje ir jis tampa sveikesnis?“ – klausia Raminta.

Atsako gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.

Vanduo sudaro du trečdalius mūsų kūno. Ir turbūt net neverta aiškinti, kad gerti vandenį sveika. Organizmo senėjimas, po truputį rūgštėjimas tiesiogiai susietas su vandens kiekio mažėjimu. Dažniausiai vandens atsigeriama tik pajutus troškulį.

Išsausėjusiame organizme sutrinka visi gyvybiniai procesai, sulėtėja medžiagų apykaita. Kraujas, kurio net 90 proc. sudaro vanduo, nepajėgia aprūpinti mūsų organų maistinėmis medžiagomis, nesugeba iki galo pašalinti ląstelių veiklos atliekų.

Tiesa, tarp lietuvių vanduo vis dar nėra labai populiarus gėrimas. Nors gerdami didesnį kiekį vandens, galime sumažinti infarkto galimybę. Amerikiečių atlikti tyrimai, trukę šešerius metus, parodė, jog žmonėms, kurie per dieną vandens išgerdavo daugiau nei 5 stiklines, infarkto tikimybė sumažėjo 41 procentu, palyginti su tais, kurie išgerdavo tik dvi stiklines. Vandens trūkumas organizme sukelia ir energijos trūkumą. Net tokia maža dehidratacija, kaip du procentai nuo kūno masės, gali sukelti silpnumą, nuovargį, raumenų maudimą.

Geriant daugiau vandens oda bus sveikesnė, labiau spindės. Be to, virškinamojo trakto sistemai, kad ji gerai funkcionuotų, reikia nemažai vandens.

Vanduo padės jums gydyti ligas, susijusias su skrandžio problemomis, jei užkietėję viduriai.

Pastaruoju metu tirpsmo vanduo sparčiai populiarėja. Apie tokį vandenį dažnai kalba ir net jį giria alternatyviosios medicinos atstovai. Deja, rimto mokslinio pagrindo tokiems teiginiams nėra. Bent jau aš kol kas nesu girdėjusi, kad tirpsmo vanduo sveikesnis nei paprastas.

Dabar populiaru sveikiems dalykams atrasti dar sveikesnius vartojimo būdus. Nors ne kartą teko girdėti, kad toks vanduo labai pagerino sveikatos būseną, mano nuomone, tai labiau saviįtaiga. Antra vertus, jei tokiu būdu įmanoma priversti žmones per dieną išgerti kelias stiklines vandens, tegul ir šalto, tikrai bus į naudą. Nes švarus vanduo, net ir iš čiaupo, tikrai niekam nepakenks.