Tiūringijos parlamentarai domėjosi Lietuvos ir Šilutės gyvenimu

TIURINGIJOS ZEMES 1Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi oficiali Vokietijos delegacija iš Tiūringijos žemės, vadovaujama Birgit Diezel, Tiūringijos Landtago pirmininkės, Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) narės. Vokiečiai į Lietuvą atvyko paminėti diplomatinių santykių atkūrimo 20-ties metų sukaktį, aptarti Lietuvos infrastruktūrinius projektus, išreikšti susirūpinimą dėl planuojamų statyti atominių jėgainių Kaliningrade ir Baltarusijoje.

Delegacija buvo susitikusi su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke Irena Degutiene, jos pavaduotoja Virginija Baltraitiene, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariais, lankėsi Lietuvos savivaldybių asociacijoje. Taip pat svečiai pageidavo aplankyti dvi savivaldybes – Šilutės ir Kelmės.

Kartu su p.B.Diezel į Šilutę atvyko Gustav Bergemann, Landtago Draugystės su Lietuva grupės pirmininkas, KDS, Matthias Hey, deputatas, Vokietijos socialdemokratų partijos narys, Marian Koppe, deputatas, Laisvųjų demokratų partijos narys, Matthias Birwolff, deputatas, Vokietijos kairieji, Frauke Bodlak, pirmininkės atstovė spaudai, dr. Harald Mittelsdor, Landtago kanceliarijos aukščiausio rango valstybės tarnautojas.

Šilutės rajono savivaldybėje delegaciją priėmė mero pavaduotoja Stasė Skutulienė. Priėmime taip pat dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojai Dainora Butvydienė ir Raimundas Ambrozaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, kiti Savivaldybės darbuotojai, Šilutės – Emmericho miestų draugijos narys Antanas Krušnauskas.

Pastaroji draugija šiais metais taip pat minėjo draugystės su vokiečiais 20-metį.

S.Skutulienė svečiams papasakojo apie Šilutės krašto išskirtinumus, tarptautinius ryšius, Savivaldybės tarybos struktūrą, apibūdino Savivaldybės demografinę padėtį, pateikė kitą statistiką, pagrindines sprendžiamas socialines problemas. Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė pristatė įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus, finansuojamus Europos Sąjungos struktūrinių ir kitų fondų.

Svečiai labai domėjosi mūsų Savivaldybės turizmo, kultūros, švietimo, socialinės paramos veiklomis ir jų finansavimu.

Tiūringijos Landtago pirmininkė B.Diezel pažymėjo, kad Tiūringijos žemės parlamente veikia Lietuvos draugų grupė, todėl jie ne tik aktyvūs Lietuvos draugai, bet ir remia bendradarbiavimą savivaldos, kultūros, švietimo, ekonomikos srityse. Tiūringijos sostinė yra Erfurtas, o šioje Žemėje gyvena apie 2,3 mln. gyventojų. Pirmininkė pabrėžė, kad jų problemos – panašios kaip ir Lietuvoje, tiesa, vidutinis atlyginimas ten didesnis – siekia 3000 eurų (Lietuvoje – apie 600 eurų), Vokietijos žemdirbiai gauna bene trigubai didesnes išmokas, savivaldybės finansuojamos geriau nei Lietuvoje. Tačiau ne vien didesnė finansinė parama, pasak B.Diezel, lemia, kad vokiečiai gyvena geriau, bet ir tai, kad vokiečiai – tvarkingi ir darbštūs.

Pagal eksporto ir importo apimtis 2010 m. Tiūringijai tenka 15-oji vieta Vokietijoje: šioje Žemėje pagaminama 1,1 proc. viso Vokietijos eksporto ir gaunama apie 0,85 proc. viso importo. Stipriausios pramonės šakos: elektrotechnika bei optika, medžio, keramikos, metalo apdirbimo, žaislų, mašinų ir transporto įrangos, maisto.

G.Bergemann, kuris lankosi Lietuvoje jau trečią kartą per pastaruosius 10 metų, pastebėjo, kad Lietuvos pasiekimai ir pasikeitimai yra puikūs ir akivaizdūs.

Mero pavaduotoja svečiams įteikė brošiūras apie Šilutės rajono savivaldybę, o Tiūringijos Landtago Pirmininkei ir albumą apie Šilutę iš paukščio skrydžio. Savivaldybės svečių Garbės knygoje pasirašė Pirmininkė ir visi delegacijos nariai.

Vokiečiai lankėsi ir durpių įmonėje AB „Klasmann – Deilmann”, Macikuose, H.Zudermano muziejuje, Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

Parengta pagal Šilutės r. savivaldybės Komunikacijos skyriaus informaciją.

TIURINGIJOS ZEMES 2TIURINGIJOS ZEMES 3