TM siūlo taikyti nuolaidas būstą perkančioms jaunoms šeimoms

busta standard co uk nuotrTeisingumo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma jaunoms šeimoms, įsigijusioms pirmąjį būstą ir jį registruojančioms Nekilnojamojo turto registre ir Hipotekos registre, taikyti nuolaidas – 50 proc. sumažinti atlyginimą už šių registrų teikiamas paslaugas.

„Pradėjus taikyti šias lengvatas jaunoms šeimoms, bus įgyvendinta Vyriausybės programos nuostata palengvinti jaunimui įsigyti pirmąjį būstą. Jauni žmonės sutaupytus pinigus galės išleisti kitoms reikmėms“, – pažymi iniciatyvos autorius teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Atliekant nekilnojamojo turto registraciją Registrų centre reikia sumokėti mokestį, kuris priklauso nuo vidutinės turto vertės. Registruojant hipoteką (įkeitimą) Centrinės hipotekos įstaigos tvarkomame Hipotekos registre imamas fiksuotas 108 litų mokestis.

Priėmus šį Vyriausybės nutarimą, 50 proc. nuolaida registruojant ar įkeičiant nekilnojamąjį turtą būtų teikiama jaunoms šeimoms, jeigu jos įsigyja pirmąjį būstą, t. y. jeigu šios šeimos Lietuvos  teritorijoje neturi ar neturėjo būsto nuosavybės teise.

Jaunos šeimos – tai šeimos, kuriose kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeimos, kuriose motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų.

Pagal Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą, jaunos šeimos nariais taip pat laikomi asmenys, teismo tvarka pripažinti šeimos nariais, ir gali būti laikomi sutuoktinių ar vienišo asmens kartu gyvenantys tėvai (įtėviai).

Šis Vyriausybės nutarimo projektas yra pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Nutarimo projektą galima surasti Teisingumo ministerijos internetinėje svetainėje.