Tobulos atostogos: 10 patarimų kiekvienai moteriai

93236636-beach-reading sq-189b01172df17f3b304bc67206a60402e4113d75Kas moterims svarbu atostogų metu? Tai gali būti trokštamas kelionės tikslas, smagi kompanija, tačiau taip pat aktualus ir kelionės komfortas. Higienos klausimai gali apsunkinti ilgai planuotas atostogas ne vienai moteriai bei merginai. Šie nepatogumai gali sugadinti netgi trumpą išvyką, todėl Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja ginekologė Vida KUDZIENĖ pateikia naudingų patarimų, kurie leis jaustis patogiai kiekvieną atostogų akimirką.

„Dažnai tenka išgirsti moterų nusiskundimus, jog atostogas joms tenka planuoti pagal savo menstruacijų ciklą, o intymi higiena atostogų metu apskritai gali sugadinti poilsį. Tačiau šiais laikais yra sukurta pakankamai priemonių, kurios gali užtikrinti visišką komfortą ir moterys gali nevaržyti savęs bei kokybiškai ilsėtis“, – teigia ginekologė.

Pasak V.Kudzienės, moterys, norinčios atostogų metu jaustis saugiai ir patogiai, turėtų atsiminti keletą svarbiausių patarimų, kurie užtikrins atostogų komfortą.

1. Išsimaudžiusios maudymosi kostiumėlį kuo greičiau pakeiskite sausais drabužiais. Jei nori išvengti sveikatos problemų, kiekviena moteris, eidama į paplūdimį, turėtų pasiimti atsarginių apatinių komplektą. Pasak specialistų, maudynių metu moterys dažnai pamiršta pakeisti drėgną maudymosi kostiumėlį sausais drabužiais, o tai gali sukelti nepageidaujamas infekcijas.

2. Dušo įpročiai priklauso ir nuo metų laiko. Moterims, kurios renkasi atostogas šiltuose kraštuose, gydytoja ginekologė pataria naudotis dušu dažniau nei įprasta, kadangi karštis bei prakaitas skatina bakterijų ir kitų mikroorganizmų dauginimąsi. Tai nereiškia, jog į dušą reikia keliauti kas valandą, tačiau patartina tai daryti vos pajutus diskomfortą. Taip pat patariama atidžiai rinktis specialiai intymiai higienai skirtas higienos priemones.

3. Maudynėmis mėgaukitės bet kuriuo metu. Moterys neturėtų vengti maudynių ežere ar jūroje menstruacijų metu bei dėl to koreguoti savo atostogų planų. Naudodamos tamponus, pavyzdžiui, „o.b.“, jos gali patogiai ilsėtis paplūdimyje. Pasak specialistų, svarbu protingai pasirinkti ir naudoti šiuos produktus. Kaip ir kiekviena menstruacijoms skirta higienos priemonė, tamponai kaupia savyje įvairias bakterijas, todėl turi būti reguliariai keičiami. Todėl svarbu nepamiršti, jog vos išsimaudžius tamponai turi būti pakeisti naujais.

4. Atsargiai kovokite su nemaloniu kvapu. Karštame ore organizmas vėsinasi ir dėl to daugiau prakaituojama. Kiekvieno žmogaus prakaito liaukų veikla individuali, todėl kai kurių žmonių skleidžiamas prakaito kvapas yra labai intensyvus. Visgi ginekologė pataria moterims neskubėti naudoti antiperspirantų, ypač nepritaikytų intymiai higienai. Jie gali sudirginti odą ir pažeisti natūralią terpę. Svarbu rinktis patikrintus produktus bei laikytis kitų higienos taisyklių.

5. Suplanuokite depiliaciją iš anksto. Bikinio srities depiliacija vasarą gali sukelti nemažai nepatogumų kiekvienai merginai ir moteriai, jei ji atliekama paskubomis ir neatidžiai. Specialistai pataria depiliuoti bikinio zoną ne vėliau kaip likus dienai ar dviems iki saulės vonių bei maudynių. Kitu atveju oda gali būti sudirginta jūros ar baseino vandens, o  netgi nepastebimi odos įbrėžimai po depiliacijos gali paskatinti infekcijas.

6. Venkite aptemptų drabužių. Rūpinantis asmenine higiena svarbios įvairios detalės, netgi drabužiai. Medikų teigimu, itin aptemptos kelnės, šortai ar pėdkelnės, ypač jei jie pagaminti iš sintetinių audinių, gali paskatinti sveikatos sutrikimus.

Aptempti drabužiai neleidžia odai tinkamai kvėpuoti, joje greičiau veisiasi bakterijos, kyla grėsmė atsirasti infekcijai, ypač vasaros metu. Atostogoms patariama rinktis laisvesnius drabužius, kurie nevaržo kūno.

7. Rinkitės natūralių audinių apatinius. Atostogų lagamine palikite vietos natūralių audinių apatiniams, kurie prisidės prie išvykos komforto. Nors sintetiniai audiniai yra patogūs dėvėti, jie skatina drėgmės kaupimąsi, o tai yra palanki terpė veistis bakterijoms ir infekcijoms. Geriausia rinktis medvilninius apatinius bei drabužius, kurie apsaugos nuo prakaitavimo bei diskomforto.

8. Gerkite daugiau vandens. Vasarą netenkame daug skysčių, aktyvios atostogos taip pat reikalauja didinti išgeriamo vandens kiekį, kadangi jo daug prarandama prakaituojant. Tai svarbu ir moters intymiai higienai, kadangi pažeistas organizmo vandens balansas, prarasti mineralai bei druskos kenkia. Atostogaujant, kuomet gausiai prakaituojama, medikai pataria išgerti ne mažiau nei 2 l vandens per dieną.

9. Valgykite visavertį maistą. Jei nereikia niekur skubėti ir yra galimybė valgyti reguliariai, atostogos yra tinkamiausias laikas planuoti savo mitybą. Jei moteris atostogauja vasarą, ji gali valgyti daug uogų, vaisių, daržovių, kurios yra svarbios organizmui, o specialiai parinkti produktai gali pagerinti ir lytinių organų sveikatą.

10. Visuomet būkite pasiruošusi. Moteris, planuodama atostogas, turėtų įvertinti savo menstruacijų ciklą ir galimus klimato ar laiko juostų pokyčius, kurie gali jį paveikti. Šie netikėtumai nesukels papildomų rūpesčių, jei išvykdama atostogauti moteris pasirūpins svarbiausiomis higienos priemonėmis ir pasirinks jai tuo metu tinkamiausius produktus – tamponus arba įklotus.