Toks artimas ir nepažįstamas Hermanas Zudermanas

 

SAM 1719Rašytojo Hermano Zudermano (Hermann Sudermann) 160-ųjų gimimo metinių sukakties proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių ir Degučių filialų bibliotekininkės bendruomenės narius pakvietė apsilankyti Hermano Zudermano tėviškėje – Macikuose. Čia vokiečių rašytojas, dramaturgas gimė ir iki 12 metų gyveno.

Rugsėjo 30 d. rašytojo tėviškėje vyko renginys „Rytas rašytojo gimtinėje“, kurį surengė Šilutės Hugo Šojaus muziejus. Dalyvių laukė ne tik Lietuvininkų pusryčiai, bet ir Šilutės kamerinio dramos teatro edukacinis užsiėmimas. Norintieji „vykti traukiniu“ pakviesti įsigyti kelionės bilietus ir sėsti į kupė. Čia kiekvienas keleivis skaitė ištraukas iš rašytojo kūrybos.

SAM 1730Vėliau visi sėdo į autobusą ir keliavo H. Zudermano takais, kur prabėgo rašytojo vaikystė, jaunystė, prasidėjo kūrybinis kelias. Klausantis muziejininkės išsamaus pasakojimo ir žiūrint senas fotografijas labai daug sužinota apie rašytoją, jo šeimą, draugus. Apsilankyta senosiose Šilutės evangelikų liuteronų kapinėse, kur palaidoti abu rašytojo tėvai. Išvykos metu pabuvota parke, sodintame H. Zudermano, buvusios vaistinės vietoje, kur kurį laiką rašytojas dirbo mokiniu, ir kitose su šiuo iškiliu žmogumi susijusiose vietose.

Grįžę į H. Šojaus dvarą išvykos dalyviai žiūrėjo Usėnų mėgėjų teatro kolektyvo spektaklį pagal H. Zudermano apysaką „Mano širdies marios“.

Tokia gausa renginių liudija, jog H. Zudermanas nebus pamirštas. Jo kūryba sudomino susirinkusius. Džiugu, kad visur dalyvavo ir moksleiviai. Jiems išvyka buvo įdomi. Reikia tikėtis, kad autoriaus kūryba bus skaitoma ne tik vyresnės kartos žmonių, bet ją pamėgs ir jaunimas.