„Toksika“ nemokamai surenka aplinkai pavojingą panaudotą alyvą

 

Toksika surenka_alyvaPavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovė „Toksika“ ragina gyventojus, automobilių priežiūros įmones ir individualius automobilių meistrus atsakingai elgtis su panaudota technine automobilių alyva, nes tai yra aplinkai ir žmonėms pavojinga atlieka. „Toksika“ primena, jog jau daugiau kaip 10 metų nemokamai surenka panaudotą alyvą.

„Automobilių alyva negali būti naudojama kaip kuras arba kitiems tikslams, mat joje yra daug aplinkai ir žmonėms pavojingų medžiagų. Bendrovė eksploatuoja vienintelį Baltijos šalyse pavojingų atliekų deginimo įrenginį, kuriame galima saugiai utilizuoti panaudotą alyvą. Saugūs filtrai ir uždara deginimo sistema leidžia užtikrinti, kad pavojingos medžiagos nepateks į gamtą. Deja, kol kas matome, kad panaudota alyva tampa buitiniu kuru, o tai itin pavojinga žmonių sveikatai“, – sako „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Jo vadovaujama įmonė surenka panaudotą alyvą nemokamai, tereikia ją pristatyti į „Toksikos“ padalinius Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Alytuje. Individualiais atvejais didesnius alyvos kiekius „Toksika“ gali atvykti ir surinkti savo transportu.

A. Dirvinskas minėjo, kad kasmet Lietuvoje naudojama apie 25 tūkst. tonų įvairios rūšies alyvos, tačiau surenkamas ir tinkamai sutvarkomas tik nedidelis panaudotos alyvos kiekis – vos 4 tūkst. tonų kasmet. Dalis likusios alyvos yra sudeginama neleistinu būdu, dalis tiesiog išpilama į gamtą.

Alyvos yra užterštos įvairiais metalais, kurie gali sukelti įvairius susirgimus. Panaudotos alyvos deginimas buitinėse krosnyse daro didelę žalą gamtai, nes degimo metu išsiskiriančios sunkiųjų metalų dalelės nusėda ant žemės paviršiaus ir užteršia dirvą bei gruntinį vandenį. Sunkieji metalai sukelia daug sunkių susirgimų.
„Toksikos“ vadovas sako tikįs žmonių sąmoningumu ir finansiniais argumentais.

„Už alyvos atidavimą perdirbti nieko nereikia mokėti – mes priimsime panaudotą alyvą nemokamai. Šiuokart svarbus yra automobilių savininkų ir remonto įmonių atstovų atsakingumas bei supratimas, kad svarbu saugoti savo ir aplinkinių žmonių sveikatą“, – teigia A. Dirvinskas.

Jis priminė, kad gyventojams panaudotos alyvos deginimas namų ar kitų patalpų šildymui gali užtraukti baudą iki 540 eurų.

Konkrečius adresus, kur „Toksika“ nemokamai priima panaudotą mašinų alyvą, galima rasti „Toksikos“ puslapyje http://www.toksika.lt.