Tradicija, vienijanti žmones – „Darom 2012!“

daromBalandžio 21-ąją (šeštadienį) 10 val. mes ir vėl kviečiame visus aktyvius, draugiškus ir atsakingus žmones tapti savanoriais ir prisijungti tvarkant mūsų miestus bei apylinkes!

Anot akcijos organizatorių, galime didžiuotis, kad Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, prieš penkerius metus palaikiusių akciją „Darom“, ir viena iš keleto šalių, pavyzdingai ją kasmet rengiančių.

„Labai smagu, kad kiekvienais metais į mūsų kvietimą vienytis ir švarinti šalį atsiliepia vis daugiau tautiečių. Tai įrodo, kad Lietuvoje žmonių sąmoningumas ir atsakomybė po truputėlį auga. Žmonės pradeda suvokti, kad esame atsakingi ne tik už tvarką savo kieme, bet ir visoje šalyje“, – teigia akcijos „Darom“ Klaipėdos apskrities vadovė Vilma Grigišaitė – Tamolienė.
Šiais metais rengiama akcija „Darom“ bus jubiliejinė – 5-oji!

„Darom 2012“ jau žengė žingsnį ir tarptautinio projekto link. Europarlamentas patvirtino „Darom Global 2012“ deklaraciją, todėl projektas vyksta ne tik Baltijos šalyse, bet ir daugiau kaip pusėje pasaulio valstybių.

Planuojama, kad šiemet akcijoje „Darom“ visame pasaulyje dalyvaus daugiau nei 300 milijonų dalyvių.

Kaip ir kiekvienais metais, akcija „Darom“ vyks visuose Lietuvos miestuose ir už gyvenviečių ribų esančiose apleistose teritorijose: vandens telkinių pakrantėse, pakelėse, pamiškėse ir kt. Tikimasi, kad šiais metais į akciją susirinks daugiau nei 150 tūkst. aktyvių Lietuvos piliečių.

Bus tvarkomos daugiau nei 5000 vietų, kuriose atliekos bus ne tik surinktos, bet ir rūšiuojamos bei perduodamos antrinių žaliavų surinkėjams ir perdirbėjams.

Visų tvarkomų taškų Lietuvoje sąrašą akcijos organizatoriai paskelbs jau kitą savaitę. Visus, neabejingus gamtai ir norinčius prisidėti prie šios gražios idėjos įgyvendinimo, kviečiame apsilankyti internetiniame puslapyje www.mesdarom.lt.

Šiukšlių rinkimo akcija „Darom 2012“ vyks ir Šilutės rajone, todėl kviečiame krašto gyventojus prisidėti prie savos aplinkos švarinimo.

Iškilus klausimams, prašome kreiptis į Šilutės rajono koordinatorius: Aureliją Šimoliūnaitę, mob. +370 695 24514, aura.sima@gmail.com; Kęstutį Kišoną, mob. +370 658 74580, kestutiskisonas@gmail.com

Pasisemkime gerų emocijų ir būkime pavyzdžiu pasauliui, į kurį norėtų lygiuotis kiti!