Žmonės sugalvodavo įvairių būdų sėkmei prisišaukti. Vieni tiki, kad jie veiksmingi, kiti tai neigia, bet aišku viena – į mistiškus pinigų pritraukimo metodus dėmesys ypač atkreipiamas sunkmečiu.
„Žvelgiant į naujausius „International Republican Institute“ duomenis, panašu, jog nemažai žmonių išgyvena sudėtingą finansinį laikotarpį. Tyrimas rodo, kad didelį nerimą 35 proc. lietuvių kelia kylančios kainos ir mokesčiai, o 23 proc. vertina savo finansinę padėtį blogai. Kad ir kokiu sprendimu vadovautumėtės – tikėti prietarais ar netikėti, svarbu suvokti, kad veiksmingiausias aspektas valdant finansus – jų planavimas bei paskirstymas pagal prioritetus. Tiems, kuriems nesiseka taupyti ar mėnesio pabaigoje likti su „saugia“ suma pinigų, vertėtų peržvelgti, ar laikomasi finansinio raštingumo taisyklių“, – sako „Creditea“ atstovė Donata Stoškuvienė.
Keletas tradicijų iš pasaulio
Daugybe tradicijų apipinta Japonija išsiskiria ir įdomiais prietarais apie sėkmę bei turtus. Dalis gyventojų ir šiais laikais piniginėje nešiojasi popierinę, origami būdu sulankstytą varlę, jie tiki, kad šis talismanas pritrauks pinigų. Japonijoje taip pat gajus prietaras apie švilpavimą namuose – anot jų, taip į namus prisikviečiami plėšikai ir vagys.
Sidabro spalvos, blizgantys žuvų žvynai primena monetas, todėl Čekijoje tikima, kad jei asmuo visus metus piniginėje nešiosis žuvų žvynus – praturtės. Šioje šalyje žmonės taip pat vengia užminti vorus, dėl prietaro, kad jie neša finansinę sėkmę.
Kinai turi gausybę prietarų, nemažai jų susiję su skirtingomis skaičių kombinacijomis. Lyginiai skaičiai simbolizuoja harmoniją, nelyginiai – chaosą. Kinai tiki, jog skaičius 8 gali padėti praturtėti, jį renkasi loterijose, konkursuose, dovanodami gėles ar dovanas. Kinijoje taip pat vengiama rankines bei kuprines laikyti ant žemės. Tai – finansinės nesėkmės ženklas, mat padėjus ant žemės brangius daiktus jiems parodoma nepagarba.
Iš Keltų kilusi tradicija mesti į šulinį monetą, kad lydėtų sėkmė, primena seną Velso gyventojų prietarą. Ten sakoma, kad jei prikalsi monetą prie medžio, būsi turtingas ir sėkmingas. Daug amžių gyvuojančią tradiciją liudija senomis monetomis apkalti medžiai.
Graikai, Šiaurės amerikiečiai įsitikinę, kad tuščią piniginę dovanoti simbolizuoja vargingą ateitį. Todėl prieš įteikiant net prabangią piniginę, būtina į ją įdėti bent vieną kupiūrą. Tai neva prisidės prie dovanos gavėjo finansinės sėkmės.
Lietuviai taip pat įtikėjo į prietarus, nusakančius, ką reikėtų daryti siekiant praturėti. Sakoma, kad jei ant stalo laikysime namų raktus – finansinė sėkmė nusisuks, o jei pradeda niežtėti kairį delną – gausime pinigų.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą