Tradicinė arbatėlė ir linksmos nominacijos – Savivaldybėje, tortai ir pinigų rinkiniai – „Šilutės balduose“

spaudos diena balduosePenktadienį – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga rajoninės žiniasklaidos atstovai tradiciškai sulaukė didelio dėmesio: juos sveikino rajono savivaldybės vadovai, įmonių ir įvairių įstaigų darbuotojai. Visiems nuoširdžiai dėkojame ir dalijamės susitikimų akimirkomis.

Laikraščiams – šmaikščios savivaldybės nominacijos

Žinia, politikai ir valdininkai visame pasaulyje yra bene dažniausiai žiniasklaidos tarkuojami asmenys. Bet nepaisydama to Šilutės savivaldybės administracija daug metų rengia šių skirtingose barikadų pusėse esančių žmonių tradicinius Spaudos dienos susitikimus.

Ir penktadienį toks susitikimas vyko draugiškai, be įprastinių provokuojamų klausimų ir nutylėjimų.

Meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad Spaudos, kalbos ir knygos dienos minėjimo tradicija išplaukė iš pačios mūsų valstybės karčios praeities. Anot jo, ketvirtąja valdžia vadinama žiniasklaida politikams yra ypač negailestinga, bet gal tai ir gerai. Tačiau myli politikai tą spaudą ar nemyli, tenka pripažinti, kad „šis gyvenimo elementas“ yra labai svarbus. Mero pastebėjimu, žmonėms dažnai būna ne tiek svarbus koks nors konkretus įvykis, kiek svarbu apie jį paskaityti.

„Jūsų darbas labai reikalingas“, – pastebėjo savivaldybės vadovas, spaudos atstovams linkėdamas objektyvumo, kartais – ir atlaidumo vietos valdžiai.spaudos diena savivaldybeje

Laikraščių ir interneto svetainių kūrėjams, bibliotekos kolektyvui ir savivaldybės kalbos tvarkytojai Vitai Stulgienei Savivaldybės Komunikacijos skyrius ir meras buvo paruošę originalias nominacijas už praėjusių metų darbus. „Už solidžią informacijos tėkmę“, „Už žaibišką gandų paskleidimą“, „Už rezonansinį filmuką, sukiršinusį partiečius“, „Už išlikimą ant populiarumo bangos“ – tokiomis ir kitokiomis nominacijomis tądien įvertintas žiniasklaidos darbuotojų, kalbos gražintojų ir knygos puoselėtojų darbas.

„Šilutės naujienų“ redakcijos kolektyvas nominuotas „Už Šilutės kultūros skrynios kasmetinį pravėdinimą“.

Apsvarstyta galimybė rengti reguliarius savivaldybės vadovų ir spaudos atstovų susitikimus, kuriuose būtų aptariami nuveikti darbai ir artimiausi planai. Tokie susitikimai galėtų įvykti paskutinį kiekvieno mėnesio antradienį.

Baldininkus per istoriją vedė pinigų paroda

Saudos, kalbos ir knygos dieną savo įmonės darbuotojus ir spaudos atstovus subūrė ir AB „Šilutės baldai“, surengdami laikraščio „Pamarys“ redaktoriaus Petro Skutulo hobio pristatymą – senųjų pinigų parodą.

„Šilutės baldų“ direktorė Asta Dijokienė pabrėžė, kad baldininkai visada buvo ir bus svarbi Šilutės vystymosi, jos istorijos dalis, kad įmonė stengiasi prisidėti ne tik prie rajono ekonominio klestėjimo, bet ir prie kultūrinių idėjų įgyvendinimo. Netrukus baldų įmonė ir Šilutės meno mokykla pradės kurti vieną įdomiausių vizualinių projektų Šilutėje – tapys miesto istoriją ant „Šilutės sienos“.

A.Dijokienė pasveikino visų laikraščių atstovus su Spaudos diena, įteikdama „Šilutės baldų“ partnerės – UAB „Germanika“ atvežtas saldžias dovanas – tortus.

Kolekcininkas P.Skutulas savo sukauptų monetų ir banknotų rinkinius parodoje pristatė taip, kad susirinkusius baldininkus pervedė per krašto istoriją: demonstravo mūsų krašte naudotus senuosius Prūsijos, carinės Rusijos pinigus, I pasaulinio karo sukelto sunkmečio pinigus, kuriuos mūsų krašte spausdinosi kone kiekvienas didesnis miestelis, pirmuosius lietuviškus litus, vėlesnius sovietinius rublius… Visi įsitikino, kad pinigai išsamiai atspindi kiekvieno laikmečio situaciją, primena įdomius istorinius faktus.