Tradiciniame baidarių maratone dalyvių kasmet dvigubėja

baidaresŠeštadienį Nemuno deltos regioniniame parke, Rusnės saloje, surengtas jau ketvirtasis baidarių maratonas Nemuno deltos taurei laimėti.

Maratoną organizavo Nemuno deltos regioninio parko direkcija ir Šilutės baidarių centras.

Tokius maratonus rengiančio NDRP vadovas Vaidas Pavilonis sako, jog renginių tikslas – propaguoti ekologiškai švarų turizmą Nemuno deltoje, populiarinti vandens turizmą Nemuno deltoje su baidarėmis.baidares2

Baidarių maratono dalyviai plaukdami pažįsta laukinę Pamario gamtą, pamato didžiausią Lietuvos upę ir jos deltą, stebi rudeninius paukščių skrydžius į Pietus.

Šiemet norą dalyvauti maratone pareiškė 40 ekipažų. Pakalnės, Vorusnės ir Rusnaitės upėmis išplaukę į Kuršių marias, jie ir vėl grįžo į Pakalnę. Iš viso nuplaukta apie 16-18 kilometrų.

Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad norinčiųjų dalyvauti renginyje skaičius kasmet dvigubėja. Štai pernai buvo 18 ekipažų, šiemet – jau 40. Dalyviai – ir pradedantieji, ir jau ištikimi renginio bičiuliai – atvyko iš visų Lietuvos kampelių. Visi dalyviai patikino, jog būtinai dalyvaus ir 2016-ųjų metų maratone, ir pasikvies naujų bendraminčių.

Buvo renkami ir nugalėtojai. Tie, kas greičiausiai įveikė maršrutą – po vieną mišrią, vyrų ir moterų komandą – laimėjo Nemuno deltos taures – autorinius meninius darbus. Visi dalyviai buvo pavaišinti Alvydo Žvinglevičiaus išvirta žuviene, jiems surengtas koncertėlis.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!