Tradicinių amatų centro dovana Lietuvai – protmūšis

protmusis sveksnojePer Lietuvą keliaujantis pilietinis projektas „Dovana Lietuvai“ pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį, jo idėja – sutelkti šalies gyventojus dovanoti gerus darbus Lietuvai.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje prisijungė prie organizuojamo projekto ir dovanų kategorijoje „Pažink“ padovanojo gimtinei „Protmūšį“.

Nors buvo abejonių ir jaudulio, tačiau „Protmūšis“, skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti, įvyko. Lietingą spalio 13-osios vakarą Švėkšnos kavinėje „Viesulas“ rinkosi komandų dalyviai, žiūrovai, folkloro ansambliai „Dainoriai“ bei „Ramytė“, kurie atstovavo du etnografinius regionus – Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą.

Tradicinių amatų centro darbuotojos kruopščiai paruošė „Protmūšio“ klausimus, kurie tapo nemažu iššūkiu komandoms. Klausimai buvo susiję su tautinio kostiumo istorija, detalėmis, terminais bei nešiojimu. Žaismingumo ir gyvumo renginiui suteikė ansamblių dalyviai, kurie pristatė savo regionus, savo tautinius kostiumus ir uždavė klausimus žaidėjams.

Protų kovoje dalyvavo „Saulės“ gimnazijos gimnazistai – „Tarp dviejų aušrų“, šokių kolektyvo „Šalna“ nariai ir „Diemedžio“ ugdymo centro komanda „Diemedis“.

Po ilgos, bet neprailgusios kovos kelių taškų skirtumu laimėjo „Diemedžio“ komanda. Jos nariai buvo apdovanoti verslininkų A. ir A.Martinkų įsteigta dovana. Kitos dvi komandos sulaukė saldžių lauktuvių iš Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis taip pat pasidžiaugė renginiu, padėkojo ir visas dalyvavusias komandas apdovanojo saldumynais.

Tradicinių amatų centro darbuotojos dėkoja visiems, kurie atvyko į renginį, taip pat tiems, kas padėjo pasiruošti renginiui.