Tragedija Stankiškių gyventojų šeimoje: Anglijoje mirė dukra

 

urna pargabentiSkaudi nelaimė trečiadienį aplankė Kintų seniūnijos Stankiškės kaime gyvenančią daugiavaikę Probergų šeimą – tolimojoje Anglijoje trečiadienį mirė vyriausia šeimos dukra Daiva Piečiūtė.

Jauna mama jau pati augino 5 savo vaikus, o gimtinę paliko tikėdamasi uždirbti jiems sotesnį gyvenimą. Deja, darbas užsienyje truko vos mėnesį, jį nutraukė netikėta mirtis…

Užsienyje dirbo vos mėnesį

Į „Šilutės naujienas“ kreipėsi Kintų seniūnas Antanas Kližentis ir Stankiškių seniūnaitė Jūratė Jakienė. Skaudžioje nelaimėje daugiavaikės šeimos nepalikti pasiryžę seniūnas ir seniūnaitė pasakojo, jog 29-erių metų Daiva buvo dešinioji šio kaimo seniūnaitės ranka: ir renginius organizuoti padėdavo, ir pati juose dalyvaudavo, ir bendruomenės salę kartu remontavo.

Jauna moteris rūpinosi savo vaikais, kurių vyriausiam jau 14 metų, o jauniausiems dvyniams – po 9-erius.

„Netekome nuoširdžios ir labai geros mūsų bendruomenės narės, kuri atsakingai augino savo daugiavaikę šeimą, o užsienin važiavo tik norėdama palengvinti gyvenimą savo vaikams“, – kalbėjo seniūnaitė J.Jakienė.

Kol kas artimieji mažai žino apie tai, kas nutiko jų dukrai ir mamai. Daiva į Angliją išvyko vasario 4-ąją, ten ji gyveno kartu su sesėmis Renata ir Dovile. Pastaruoju metu moteris turėjo darbą, kiek žinoma, ji buvo priimta nelegaliai skinti gėles.

Pirminiais duomenimis, trečiadienio rytą Daivai pablogėjo sveikata, pradėjo skaudėti galvą. Pasak seserų, ji išgėrė tabletę ir atsigulė. Po kurio laiko į kambarį užėjusi sesuo ją rado jau netekusią sąmonės.

Daiva pati augo daugiavaikėje šeimoje, jos tėvai užaugino 17 vaikų.

Šeimos materialinė padėtis visada buvo sunki, ją rėmė ir aplinkiniai, ir kituose rajono kampeliuose gyvenantys žmonės, seniūnija ir labdaringos organizacijos.

Toli nuo tėvynės mirusios dukters palaikų pargabenimas itin skaudžia našta užguls sunkiai besiverčiančią šeimą.

Valstybė kompensuoja 7020 litų

Seniūnas A.Kližentis informavo šeimą, kad paramą parsigabenti užsienyje mirusių artimųjų palaikus skiria valstybė. Tokias nelaimes patyrę žmonės turi kreiptis į Savivaldybės Socialinės paramos skyrių, pristatyti reikiamus dokumentus.

Kreiptis dėl paramos gali tik artimi giminaičiai – broliai, seserys, tėvai arba vaikai.

Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Paulauskienė informavo, kad parama skiriama šeimoms, kurių vienam nariui tenka mažiau nei 1050 litų mėnesinių pajamų. Pajamos tikrinamos to šeimos nario, kuris kreipiasi dėl paramos.

Pasak V.Paulauskienės, valstybės parama yra ne didesnė kaip 7020 litų. Tad jei palaikų pargabenimo išlaidos yra mažesnės nei ši suma, jos kompensuojamos 100 proc., o jei žmogus sumoka daugiau, jam pridėtų savų pinigų niekas nebekompensuoja.

Internete besireklamuojančios įmonės nurodo, kad mirusiųjų palaikų pargabenimas iš Anglijos gali kainuoti 10-14 tūkstančių litų, A.Kliženčio žiniomis, kartais tenka sumokėti ir gerokai daugiau. Galutinė suma priklauso nuo daugelio aplinkybių: kokia firma ir ką – kūną ar urną veža, ar žmogus užsienyje dirbo oficialiai ar nelegaliai, kokios procedūros velioniui buvo atliktos po mirties ir kt.

Šeimai svarbi bet kokia parama

Kreiptis valstybės paramos mirusiųjų šeimos gali tik tuomet, kai parsigabena savo artimąjį ir gali pateikti dokumentus, įrodančius, kiek iš viso tai kainavo.

A.Kližentis sakė pats ketinantis aptarti mirusiosios pargabenimo galimybes su kelių šią paslaugą teikiančių įmonių vadovais. Kartu seniūnas svarstė, iš kur gauti didelę sumą pinigų, kurią laikinai galėtų pasiskolinti daugiavaikė Probergų šeima.
Todėl seniūnas A.Kližentis ir seniūnaitė J.Jakienė organizuoja aukų rinkimo akciją skaudžios nelaimės prislėgtai Probergų šeimai.

Galintys paremti daugiavaikę šeimą, pinigus gali pervesti į jos Daivos mamos Zitos Probergienės sąskaitą: LT96 7180 7001 5273 3558.

„Bet kokia parama šiai šeimai šiuo metu labai svarbi“, – sakė A.Kližentis.