Traksėdiškiai keliavo į Telšius

Paskutinės besibaigiančios vasaros ir karšto rugpjūčio dienos.

Ką tik mus paliko gandrai. Artėja neramus ir nenuspėjamas ruduo. Norisi pabendrauti su draugais, pažįstamais, kaimynais, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu pakeliauti, geriau pažinti ne tik savo, bet ir gretimus regionus.

Prieš keletą mėnesių Traksėdžių asociacijos „Traksėdžių viltis“ pirmininkės Vidos Pozniakovienės iniciatyva surengti įdomią ir turiningą išvyką į Telšius realizuota rugpjūčio 27-ąją.

Pažintis su miestu ant 7 kalvų prasidėjo prie švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios. Vietinis ekskursijų vadovas įdomiai papasakojo apie miestą ir kraštą, religines konfesijas, turtingą ir graudžią kadaise čia egzistavusios didelės žydų bendruomenės istoriją. Istorinėmis miesto gatvėmis ekskursantai atėjo į garsiąją Telšių katedrą, grožėjosi auksu puoštais altoriais, paveikslais, nusileido į požemius, kuriuose palaidoti vyskupai kankiniai.

Bendruomenė į kelionę pasikvietė ir šiuo metu Traksėdžiuose nuo karo Ukrainoje baisumų prisiglaudusią ukrainiečių šeimą – tris moteris ir vaiką. Ukrainiečiai nuoširdžiai dėkojo, kad galėjo plačiau pažinti Lietuvą, jos istoriją ir papročius.

Atėjus pietų metui, autobusas pasuko Luokės kryptimi į Gražinos kaimo sodybą. Čia keliautojų jau laukė ne tik gausiais žemaitiškais valgiais nukrauti stalai, bet ir sodybos savininkė. Ji papasakojo, kaip gaminami patiekalai, kokiomis progomis jie valgomi, su kokiais prieskoniais derinami.
Vakarop autobusas pasuko link Šilutės, o prieš tai keliautojai dar spėjo išsimaudyti telšiškių pamėgtame Germanto ežere.

Išvyka dalinai finansuota iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.