Traksėdiškiai per Žolinę skaniausią šiupinį virė ir skrybėlaites gėlėmis puošė

traksedziu svente skrybelaiciu paradas DSCN0044Žolinė – vasaros ir rudens sandūra, kurią lietuviai nuo seno mini kaip svarbiausių lauko darbų pabaigtuves. Tai – atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, kurią būtina minėti, o ypač šia diena turi džiaugtis moterys.

Tad šeštadienį, tikrąją Žolinės dieną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, pabendrauti, vienas kito pasiklausyti sugužėjo traksėdiškiai. Šio kaimo gyventojai rugpjūčio 15-osios datą skambiai mini jau trečius metus ir kasmet įdomių idėjų nestokoja, naujų konkursų, varžytuvių sugalvoja.

Bendruomenė siekia būti pavyzdžiutraksedziu svente komisijos skaniausias siupinys DSCN0013

Nors Traksėdžių bendruomenė, minėdama Žolinę, ūžė nuo pat ryto, tačiau linksmybėms jėgų užteko ir vakarop, kuomet sporto aikštyne prie Traksėdžių pagrindinės mokyklos įvyko oficialioji šventės dalis.   „Kas, jei ne mes pačios, turime būti pavyzdys visiems, galbūt ateityje prisijungsiantiems prie šventės rengimo“, – „Šilutės naujienoms“ sakė renginio vedėja, bendruomenės „Traksėdžių viltis“ tarybos pirmininkė Valerija Daukantienė.

Pasveikinusi atvykusiuosius ji sakė, kad ši diena skirta ne tik pabūti su kaimynais, draugais, bet ir turi daug reikšmių. „Žolinė – vasaros ir rudens susitikimas, tarpukelė. Tad ne veltui tikima, jog per Žolinę visi turi turėti žolynų, nes taip visus metus bus turtingi, sveiki ir gražūs“, – sakė vedėja.

Surengė skrybėlaičių paradą

Kadangi Žolinė – svarbi diena moterims, šiemet „Traksėdžių vilties“ narės sumanė praskaidrinti ir sau, ir kitiems nuotaiką surengdamos skrybėlaičių, puoštų gėlėmis, paradą.

Tad nuo muzikos ir šurmulio miniai įsisiūbavus, kai jau puoduose ėmė kunkuliuoti šiupiniai, į aikštę prie scenos buvo pakviestos visos išdabintų gėlėmis skrybėlaičių šeimininkės. Ir dirbtinėmis, ir nertomis, ir tikromis gėlėmis puoštos skrybėlaitės tapo savotišku šventės akcentu, o kai kurioms dailiosios lyties atstovėms net kėlė pavydą. Vis dėlto, skrybėlaitė būtų pravertusi kiekvienai, nes saulė kaitino be paliovos.

Skrybėlaitėmis pasipuošusios traksėdiškės Onutė, Valerija, Zita sakė, jog puošybai rinkosi dirbtines gėles, nes gyvos gėlės būtų nesulaukusios konkurso ir nuo karščio nuvytusios. Tačiau buvo ir atkaklesnių parado dalyvių. Štai Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė savo skrybėlaitę išpuošė tikrais žolynais, kurie ne taip greit nuvysta. Anot jos, per Žolinę reikia turėti gėlių, nes jei moteris rankoje neturės gėlių, velnias įbruks uodegą.

Beje, tarp parado dalyvių moterų buvo ir vienas vyras – traksėdiškis Mantas Šernius.

traksedziu svente ziurovu skaniausias siupinys DSCN0016Šiupinio virimo varžytuvės

Pirmą kartą pamariškių istorijoje surengtas ir gardžiausio šiupinio konkursas. Anot vedėjos Valerijos, jei Šilutė garsėja Žuvienės virimo čempionatu, tai kodėl negali Traksėdžių kaimas per Žolinę kvepėti šiupiniu?

Pasivaržyti ir skaniausiu šiupiniu pavaišinti šiemet užsiregistravo 5 komandos, bet viena į konkursą taip ir neatvyko, tad paskelbus konkurso pradžią užkaisti tik 4 puodai.

Paties pačiausio šiupinio konkurse varžėsi komanda „Pragaro katilas“ su vyr. virėju Renaldu priešakyje. Jų šūkis: „Ir iš kirvio galima išvirti sriubą“. Dar prieš konkursą kalbintas Renaldas sakė, jog jis yra ir kasmetinio Žuvienės virimo čempionato dalyvis.

„Jei esi žvejys partinis, gausi prizą išskirtinį“, – linksmai apie rugsėjo mėnesį Šilutėje vykstantį renginį sakė virėjas.

Skaniausią šiupinį išvirti ryžosi ir komanda „Močiutės samtis“, linksmai sueiliavusi šūkį: „Tylią gūdžią naktį, žiūriu, troba stovi tolumoj, o trobelės mažame langelyje bobulytė suka šaukštą katile. Vaikai, ratu susėdę, laukia šiupinio ragaut ir laimėtoją ištraukt“.

Dalyvavo ir „Trylikametės“ – šilutiškės Ugnė ir Ema, šį patiekalą gaminusios pirmą kartą, bei komanda „Geruliai“, kurių šūkis konkurse – „Geruliams ir gamta paklūsta“.

Kol virėjai ruošė išskirtinius šiupinius, savo nuomonę galėjo išreikšti visi šventės dalyviai, užrašydami sau labiausiai patinkančią komandą ant lapelio.

Komisijos vertinimu gardžiausią šiupinį išvirė ir varžytuvių prizą – puodą – laimėjo ilgametę patirtį Žuvienės virimo čempionate turintys „Pragaro katilo“ virėjai. Valgytojai nedidele balsų persvara skaniausiu pripažino „Gerulių“ šiupinį.traksedziu svente traksediskiai DSCN0045

Pasveikinti sporto aistruoliai

Žolinės šventėje Traksėdžių jaunimas rungėsi tinklinio ir krepšinio varžybose, jiems skirtos bendruomenės pirmininkės Eglės Paulauskienės dovanos.    Krepšinio varžybose III vietą iškovojo „Sportbatis“, antrąją – „Traksėdžių lenciūgas“, o pirmoji atiteko „Tapkiniams“.

Tinklinio varžybose dalyvavo 5 komandos, trečia buvo trijų moterų komanda „DRD“, antrąją vietą laimėjo „Žolininkai“, pirmąją – „Žaibukas“.

Šventė tęsėsi su Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatro komedija „Saulės spindulys stiklinėje“ (Režisierė Zita Jurevičienė), o prie mokyklos vyko dailės terapija, kurią vedė menininkas, gyvenimo būdo mentoriumi prisistatantis Eugenijus Šuldiakovas.
Koncertinėje dalyje pasirodė jaunos solistės Greta Koneverskytė ir Violeta Vilniškytė, vėliau traksėdiškius linksmino dainų autorius Anžikas.

Renginio vedėja Valerija neslėpė džiugesio dėl Traksėdžių jaunimo. Anot jos, jau kelinti metai, kai šventės ar kiti didesni susibūrimai Traksėdžių kaime praeina be didelių nemalonumų ar incidentų. Labai svarbi yra jaunimo pagalba. „Kai reikia šventę suruošti (suolus sunešti, aikštę nuvalyti, palapinę suręsti ar sceną papuošti), nesunkiai randame jaunų pagalbininkų. Mūsų jaunimas išties šaunus“, – sakė bendruomenės tarybos pirmininkė.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujioenų“ Facebook albume!