Traksėdiškiai puoselėja tradicijas ir linksminasi Rudens šventėje

traksedziu rudens_svente_DSCN0001Ir lapai šnarėjo, ir grindys dundėjo pirmą kartą surengtoje Rudens šventėje, į kurią Traksėdžių kaimo bendruomenė kvietė atvykti praėjusį šeštadienį.

Rudeniškai papuoštoje mokyklos sporto salėje dvelkė ne tik rudens spalvomis, bet ir buvo galima paskanauti įvairių rudens gėrybių, sužinoti įmantrių patiekalų gaminimo receptų, su kaimynu pabendrauti ar šiaip pasilinksminti.

Koncertinę vakaro dalį pradėjo sportinių šokių klubo „Kubana“ jaunieji šokėjai, vėliau visus linksmino Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, širdį traksedziu rudens_svente_DSCN9946veriančias romantines dainas dovanojo šilutiškis, dainuojamosios poezijos atlikėjas Adas Nausėda, pasirodė ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ ansamblis „Svaja“.

Šventės dalyvius ir svečius, užniūniuotus dainomis, netikėtai išjudino nelauktai pasirodžiusi viešnia – Rudens Jadzė (Traksėdžių bendruomenės narė Dalia Čenkuvienė). Pastaroji prisipažino, kad  atvyko ne tik pasilinksminti, bet ir apie save pasipasakoti. Rudens Jadzė linksmino susirinkusiuosius įvairiais pasakojimais apie tai, kaip ji dar šį rudenį dalyvavo rinkimuose į Seimą, kaip puošėsi šventei pagal paskutines mados tendencijas.

Viešnia tiek įsijautusi atviravo, kad net nepajuto, kaip jos rudens lapais išpuoštas sijonas atsilaisvino ir nuslydo ant žemės… Tada jau susirinkusieji klegėjo ne tik iš juokingų Jadzės pasakojimų, bet ir dėl šmaikščios situacijos.

Nuo emocijų apšilę traksėdiškiai buvo kviečiami pasivaišinti prie rudens gėrybėmis išpuoštų stalų, apsilankyti komandų kiemeliuose. O čia tikrai buvo ir į ką pasižiūrėti, ir ko pasimokyti. „Šermukšnių“ komanda vaišino skanėstais iš šermukšnių – ir uogiene, ir stipriuoju gėrimu, taip pat –  naminiais sūriais, pačių surinktais grybais. Nenusileisdami kaimynams „Grybautojai“ ant savo stalelio turėjo ne tik kepurėtųjų miško gėrybių, bet ir saldžiųjų grybukų bei marinuotų daržovių. Išmone ir skanėstų gausa išsiskyrė komandos traksedziu rudens_svente_DSCN9983„Klevas“ narės, kurios kvietė pasivaišinti obuolių pyragu ir sūriu, cukinijų „piršteliais“, šviežiais pomidorais, namine gira, vieno kąsnio sumuštinukais… Labiausiai prie šio stalelio susirinkusiuosius traukė neregėto dydžio šilauogės bei spanguolės, užaugintos namuose.

Beje, rudeniškos vaišės – tik viena viliojimo priemonė. Štai, pavyzdžiui, komandos „Giliukai“, „Liepaitės“ ir „Darželio meistreliai“ nenusileido kaimynams konkurentams ne tik savo vaišingumu, bet ir stalų puošnumu. Ant šių komandų stalelių puikavosi ir moliūginės „bobos“, ir zuikučiai, ir kaštoniniai nameliai.

Nors į Rudens šventę susirinko ne ypač daug dalyvių, tačiau visiems užteko jaukios šilumos, tarpusavio pabendravimo. Dėkodama už parodytą iniciatyvą, bendruomenės „Traksėdžių viltis“ pirmininkė Eglė Paulauskienė visiems dalyviams įteikė padėkos raštus bei saldžiuosius prizus.

„Dėkoju ne tik renginio dalyviams ir svečiams, bet ir visai mokyklos bendruomenei, kuri mus priėmė į savo salę, dėkoju vaikams, kurie plušėjo ir padėjo sunešti dekoracijas“, – sakė E.Paulauskienė po renginio, kuris buvo vainikuotas diskoteka.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.