Traksėdiškiai stebėjo poezijos ir džiazo improvizacijų gimimą

traksedziu menininkai ziurovaiTraksėdžių bendruomenės nariai buvo pakviesti į kūrybos popietę, kurios metu meninio žodžio gerbėjai susitiko su poezijos knygos „Aš tau“ autoriumi Sauliumi Grinkevičiumi ir jį atlydėjusiu džiazo muzikantu, gitaros virtuozu Eugenijumi Jonavičiumi.

Traksėdiškiams kūrėjus pristatė Traksėdžių bendruomenės atstovė Valerija Daukantienė.

Atvirumas ir nuoširdumas padėjo poetui greitai surasti bendrą kalbą su skaitytojais. Nenuostabu, nes daugelis rinkinio eilėraščių parašyti savotiško dialogo forma: ar autorius rašytų apie gamtą, ar tiesiog apie paprastus žmogiškus jausmus, lyrinis herojus visur ieško glaudaus kontakto su adresatu, su juo dalijasi savo išgyvenimais, jausmais.

Pats autorius, kalbėdamas apie savo kūrybą, neslėpė, kad jam labai artima dualizmo filosofinė teorija, materialių ir dvasinių vertybių persipynimas, žmogaus ir gamtos, visatos harmonija.

S.Grinkevičius mielai su klausytojais pasidalijo kūrybos „technologijomis“ – popietės dalyviai savo akimis galėjo pamatyti, kaip iš atskirų popieriaus lapų, pribraukytų ir primargintų korektūrų pamažu randasi būsimos knygos signalinis egzempliorius ir galiausiai – gražiai ir kokybiškai išleista knyga, maloni akiai ir teikianti atgaivą sielai.traksedziu menininkai

Į renginį atvykę mokiniai turėjo mūsų kraštuose retokai pasitaikančią galimybę – pasiklausyti gyvos ir sodrios žemaičių tarmės.
Ne mažiau įdomus klausytojams buvo ir kitas renginio dalyvis – žinomas džiazo muzikantas E.Jonavičius, kuris ne tik įdomiai papasakojo apie savo kūrybinius ieškojimus, bendravimą su garsiais Lietuvos ir ne tik mūsų šalies muzikantais, bet ir gitara virtuoziškai atliko keletą kūrinių.

Klausytojai turėjo dar vieną retą galimybę – pamatyti ir išgirsti, kaip vyksta kūrybos procesas. Abu vyrai – džiazo muzikantas ir poetas, pasitelkę improvizacijos gebėjimus, per keletą minučių sukūrė ir atliko bliuzo stiliaus kūrinį.

Beje, popietėje dalyvavo keletas Traksėdžių bendruomenės narių, kuriančių eilėraščius, dalyvaujančių fotografijos parodose. Buvo atvykęs fotografijų ciklu apie durpyno gamtą pagarsėjęs Algimantas Sakalnykas, poezijos knygą išleidusi ir keletą fotografijos parodų surengusi Birutė Morkevičienė, jau ne viename Traksėdžių bendruomenės renginyje dalyvaujanti menininkė iš Šyšos kaimo Monika Juodvalkė, meniškų karpinių autorė Rita Užgalienė. Beje, R.Užgalienė į susitikimą atėjusias moteris nudžiugino autorinėmis dovanėlėmis – savo sukurtais karpiniais.

Popietė užtruko apie pora valandų, tačiau renginys jo dalyviams tikrai neprailgo. Visi, kas norėjo, galėjo įsigyti 2006 m. leidyklos „Naujasis lankas“ išleistą S.Grinkevičiaus eilėraščių rinkinį „Aš tau“ su autoriaus autografais.

Menininkai ir renginio dalyviai apžiūrėjo ir aptarė bibliotekos vestibiulyje šiuo metu eksponuojamą įdomią 15-osios rašytojos Ievos Simonaitytės premijos laureatės tautodailininkės Erikos Juknevičienės  fotografijų parodą „Pas močiutę kaime“.

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.