Traksėdiškiams projektas dovanojo naujų draugų

traksedziu projektas DSCF0674Taip neseniai visi gyvenome didžiausių švenčių nuotaikomis. Paskutinės rudeniškai šilto gruodžio dienos – metas, kai buvome geresni vieni kitiems, sveikinome, rašėme linkėjimus draugams.  

Kadangi didžiųjų metų švenčių pradžia sutapo su mokinių Kalėdų atostogomis, tikėjome, kad vėl grįžę į mokyklą rasime nemažai sveikinimų ir iš kitų šalių – suprantame, kad švenčių dienomis kalėdinis paštas turi daug darbo ir laiškai vėluoja.

Ir tikrai, sausio pradžioje vėl sugrįžę į klases sužinojome, kad per atostogas mokyklos adresu kasdien ateidavo laiškai iš Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Rumunijos, kitų Europos šalių.

Be abejo, bendraudami su savo draugais mes dažnai naudojomės šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis – internetu, elektroniniu paštu. Vis dėlto reikia pripažinti, kad ypatingas jausmas, kai paimi į rankas ir praplėši didelį popierinį pašto voką, papuoštą gražiais kitos valstybės pašto ženklais.

Malonu, kad mūsų Traksėdžių pagrindinė mokykla jau žinoma kitose Europos šalyse, kitų mokyklų mokiniai sveikina mus. Dar maloniau, kai gauni vardinį sveikinimą iš užsienio šalies mokyklos, su kuria bendrauji. O tokių, mokinių rankomis pagamintų atvirukų su įrašytais sveikinimais, gavo ne vienas traksėdiškis.

Aktyviausi projekto dalyviai buvo Karolina Reichertaitė, Linas Žemaitis, Aivaras Bagdonas, Erikas Augustaitis, Erikas Jankauskas, Kornelijus Šikšnius, Neringa Burzdžiūtė, Žydrūnas Rupšys, Diana Vytytė, Ieva Juciūtė, Evelina Arnašiūtė. Visi džiaugėsi užsienio šalių vaikų rankomis sukurtais atvirukais, o Turkijos mokiniai ypač nustebino savo atvirukuose net įrašę lietuviškus palinkėjimus „Linksmų Kalėdų“.

Tokio gražaus bendravimo su kitų šalių bendraamžiais tikrai nebūtų buvę, jeigu ne mokytojos Indrė Diksienė ir Sirpoleta Pielikienė, supažindinusios mus su tarptautiniu Europos mokyklų projektu „e Twinning“, pasiūliusios aktyviai dalyvauti šioje veikloje: kurti, rašyti, bendrauti su bendraamžiais iš kitų valstybių.

Nuo 2011 m. rugsėjo mes mielai priėmėme „e Twinning“ pasiūlymą dalyvauti projekto „Unity in Diversity – Joy of Cultures“ („Vienybė įvairovėje – kultūrų džiaugsmas“) veikloje, kuri dar tęsis visus metus.

Nusiminėme, kad jau įgyvendintas kitas „e Twinning“ pasiūlytas projektas, kurį koordinavo mokytoja S.Pielikienė – „Decorating the European Christmas Tree“ („Papuoškime europinę kalėdinę eglutę“).

Vis dėlto manome, kad panaši veikla nenutrūks – kartu su mokytojomis rengsime naujus projektus, ieškosime draugų ir bendraminčių. Senų draugų taip pat nepamiršime. Ir ką gali žinoti – gal kada nors kurioje nors šalyje susitiksime žmogų, kuris buvo „e Twinning“ dalyvis, su kuriuo bendravome elektroninėmis priemonėmis ir laiškais. Juk Europa per tuos keletą metų, kol įgyvendinome projektą, tapo tokia „nedidelė“, o tolimesnės Europos šalys, kuriose gyvena mūsų draugai, tokios artimos ir savos.