„Šilutės naujienų” redakcija gavo traksėdiškio Valdo Valančiaus laišką, kuriame jis dalinasi savo ir kitų kaimynų šių dienų rūpesčiais po vakar naktį praūžusios audros.
Šilutės priemiestyje, Traksėdžių kaime, kaip ir daugelyje kitų vietovių, po praūžusios audros šeštadienį buvo išversta daug medžių. Vienas iš tokių medžių nuvirto tiesiai ant elektros tiekimo linijos ir nutraukė laidus, jungiančius elektros tiekimą į netoliese, už 100 metrų, esančią elektros pastotę.
Ši pastotė elektros energija aprūpina 5 daugiabučius namus. Kiekviename iš šių daugiabučių yra po 36 butus. Nesunku paskaičiuoti, kad juose gyvena ne mažiau kaip 300 žmonių. Taigi, jau beveik dvi paros visi šie žmonės gyvena be elektros energijos. Tarp jų, be abejo, yra ir mažamečių vaikų, ir senyvo amžiaus žmonių. Kai kuriuose butuose, žinoma, yra ir elektrinių viryklių, o dėl elektros energijos nebuvimo neįmanoma pasigaminti valgio.
Paprastai pasibaigus šildymo sezonui Traksėdžių kaime netiekiamas ir karštas vanduo, todėl daugelio butų savininkai (taip pat ir aš asmeniškai) turi įsirengę elektrinius vandens šildytuvus (boilerius). Šiuo metu temperatūra pas mane bute yra apie 16,5 laipsnių šilumos, viduriniuose aukštuose galbūt yra šilčiau.
Taigi, pabandykime įsivaizduoti, kaip šeimos su mažamečiais vaikais gyvena be šilumos, be šilto vandens ir be šviesos jau dvi paras, ir panašu, kad taip praleis dar ir trečią parą…
Aš suprantu, kad tai ekstremali situacija, kad yra labai daug vietovių, kur buvo nutrauktas elektros tiekimas, kad sunku visur suspėti, trūksta žmonių, atliekančių elektros tiekimo atstatymo darbus, bet…
Pasikalbėjus su aplinkiniais žmonėmis iš gretimų kaimų, pas kuriuos taip pat buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas, jie sakė, kad jau vakar vakare viskas buvo sutvarkyta. O tai buvo kaimas, nutolęs nuo Šilutės miesto 16 km, bet to, vienkiemis. Tuo tarpu čia 300 žmonių be elektros gyvena už 3 km nuo miesto centro, prie pat pagrindinės Traksėdžių k. gatvės – Šilojų g. Jokių problemų privažiavimui, viskas šalia.
Kyla klausimas – jei trūksta žmonių stichinės nelaimės židiniams sutvarkyti, tai gi kodėl žmonės, esantys vadovaujančiuose postuose, konkrečiai seniūnijoje ir savivaldybėje, nepasiūlo patiems žmonėms bent jau tuos nuvirtusius medžius susipjaustyti ir susivežti malkoms. Aš manau, kad žmonės, kurie gyvena tiek laiko be elektros energijos, tikrai eitų padėti atstatyti elektros tiekimo. Aš tikrai eičiau.
Pridedu nuotraukas, kuriose matosi nulūžęs ąžuolas, esantis nuo Šilojų gatvės vos už 60-100 metrų. O Šilojų gatvėje stovi agitacinis rinkimų stendas su žmonių, ketinančių patekti į Seimą, nuotraukomis. Manau, kad jie bent jau galėtų parodyti iniciatyvą, suburdami žmones bendrai gerovei. Galima būtų daug apie tai kalbėti – tiesiog keista, kad 180 butų be elektros energijos priversti gyventi kelintą parą vos ne pačiame Šilutės mieste, kur už 3 km nuo nelaimės yra savivaldybės centras ir visos kitos įstaigos, atsakingos už gyventojų gerovę.
Juk „Lesto” nesumokėjus už sunaudotą elektros energiją, kaipmat yra siunčiami grasinimai, pavėlavus vos kelias dienas, bet jei žmonėms tenka gyventi be elektros energijos, tai panašu, kad jiems nė motais. Ąžuolas nulūžo 2012 m. spalio 6 d. apie 1 valandą nakties, bet ir šiuo metu jis guli kaip gulėjęs, nei šakelė nenupjauta. Dabar jau 2012 m. spalio 7 d. 14 val., o dėl nelaimės į elektros tiekimo avarinę tarnybą vakar buvo skambinta daugybę kartų, be to prisiskambinti avarinės tarnybos numeriu beveik neįmanoma…
Rašyti atsakymą