Traksėdžiai taip pat kvepėjo Užgavėnių blynais

IMG 9636Traksėdžių gyvenvietėje, kaip ir visoje Lietuvoje, per Užgavėnes triukšmingai palydima žiema, prasideda artėjančio pavasario laukimas. Ši šventė, kurią jau treti metai iš eilės organizuoja vietos bendruomenės asociacija „Traksėdžių viltis“ ir Traksėdžių pagrindinė mokykla, jau tapo vienu iš tradicinių gyvenvietės bendruomenės renginių, į bendrą persirengėlių būrį sukviečianti ir mažus, ir didelius.IMG 9627

Kad šventė būtų įdomi ir įsimintina, kiekvienais metais jos organizatoriai pateikia naujų ir originalių sumanymų. Be tradicinių Kanapinio ir Lašininio, šiemet per Užgavėnes pasirodė gausus ir spalvingas vestuvininkų būrys: jaunasis ir jaunoji, piršlys su piršliene, gausus pamergių ir pabrolių būrys. Buvo ir burtų – jaunoji metė puokštę, kurią gaudė merginos, o mestą keliaraištį bandė sugriebti jaunikaičių būrys. Tiems, kuriems pasisekė, buvo paaiškinta, kad iki kitų Užgavėnių puokštę sugavusi mergina ištekės, o keliaraištį spėjęs pastverti jaunikaitis ves.

Kol vyko linksma vestuvių puota, laužavietėse kaito didelis arbatos katilas, keptuvės su tradiciniais Užgavėnių blynais. Netrukus sužvarbę ir šiaip smaližiai jau mėgavosi karšta arbata, blynais su įvairiausiomis uogienėmis, saldumynais.

IMG 9632Ar žiema tikrai nebegrįš, ar tikrai sulauksime pavasario, buvo spėjama iš Lašininio ir Kanapinio dvikovos baigties. Pasitelkę šalininkus, abu Užgavėnių personažai bandė jėgas traukdami virvę. Kad ir kiek stengėsi storulis Lašininis, dvikovos nugalėtoju vis tik tapo išstypęs džiūsna Kanapinis.

Didelis triukšmas ir linksmybių šurmulys sklido po visą gyvenvietę. Neatmestina, kad tai buvo viena iš priežasčių, prišaukusi ir svečių – išgirdę triukšmingai švenčiančius traksėdiškius, į gyvenvietės šventę užsuko būrys linksmų čigonų iš Ventės.

Iki valios prisilinksminę, prisišokę, šventės dalyviai uždegė iš anksto ant sukrauto laužo užkeltą Morę. Beje, su More kartu sudegė ir blogi darbai: pradinių klasių mokytoja Laimutė Sirtautienė  su savo mokiniais buvo nupiešę nemažai piešinių, kuriuose pavaizdavo padarytus negerus darbus – visi šie piešiniai pražuvo liepsnose kartu su More.