Traksėdžių bibliotekoje – S. Liepio fotografijų paroda

Lapkričio 25-osios vakarą į Traksėdžių biblioteką rinkosi gyvenvietės bendruomenė. Čia atidaryta jau antroji šilutiškio Stanislovo Liepio fotografijų paroda, pavadinta „Gamtos grožis juodai baltom spalvom“.

Susirinkusieji gėrėjosi nuotraukose užfiksuotais gyvūnais ir gamtos vaizdais.

Bibliotekininkė Vida Pozniakovienė pasidžiaugė, kad į parodos pristatymą susirinko nemažas vietinių būrelis. Vakarą pradėjo daina Jonas Jurkšas, ne kartą šioje bibliotekoje kūręs muzikinį foną renginiams.

Parodos autorius S. Liepis pasidžiaugė, kad dabar, atsiradus daugiau laisvo laiko, gali atsidėti savo mėgiamam laisvalaikio užsiėmimui – fotografavimui. „Fotografuoti patiko seniai. Gal dešimtoje ar vienuoliktoje klasėje nusipirkau pirmąjį savo fotoaparatą. Fotografuoju gamtą, peizažus, tačiau didžiausias hobis – paukščiai ir žvėrys“, – pasakojo S.Liepis.

Pasak jo, kartais tenka laukti net po pusę paros, kol sulauki pasirodant norimo gyvūno. Esu fotografavęs ir 24 laipsnių šaltyje. Tada laukiu palapinėje, ir mažą šildytuvą pasistatau. Kartais kuprinė, kurioje stovas, objektyvas, fotoaparatas, sveria net 15 kilogramų“, – pasakojo autorius.
Kalbėdamas apie naująją parodą jis pasakojo, kodėl šį kartą fotografijos ketvirtainiškos ir juodai baltos: „Man buvo patarta vienose darbo patalpose sienas papuošti būtent tokiomis fotografijomis. Mintis patiko. Turėjau paplušėti, nes reikėjo fotografijoms suteikti ketvirtainišką formą. Šie vaizdai užfiksuoti prieš kelerius metus Norvegijoje. Norėjosi jų, su retais paukščiais“, – atviravo S. Liepis.

Bibliotekininkė V. Pozniakovienė dėkojo S. Liepiui už surengtą parodą, o jis pats patikino, kad ši paroda
Traksėdžiuose – ne paskutinė.

Eidamas nuo vienos fotografijos prie kitos jis pasakojo jų atsiradimo istorijas, supažindino su paukščiais. Parodoje yra ir mūsų krašto paukščių nuotraukų – juodojo gandro, garnio, kormoranų ir kitų. Ypač mėgiama fotografija – su briedžiu, brendančiu Kuršių mariomis Ventės rago fone. Fotografuota iš guminės valtelės dideliu atstumu, padėjo geras objektyvas.

Autorius sakė, kad visada stengiasi užfiksuoti judesį. „Labai myliu gamtą. Esu gimęs Sibire, daug laiko praleisdavau gamtoje, tad šis pomėgis išliko. Lietuva – labai gražus kraštas, stengiuosi parodyti jos grožį. Planuoju įsirengti savo studiją ir pats gaminti fotografijas“, – dalijosi ateities planais S. Liepis. Jis pasidžiaugė, kad ir kaimo žmonių bendruomenės rengia gražius renginius, domisi ne tik knygomis, bet ir įvairiomis meno rūšimis. Papasakojo, kaip fotografija suvedė su buvusiu studijų bendramoksliu, su kuriuo dabar tapo gerais draugais: bendradarbiauja ir dalijasi patirtimi. Yra ir daugiau fotografų, su kuriais palaiko ryšius.

Niūrų lapkričio vakarą sušildė gražūs fotografijose užfiksuoti vaizdai, nuoširdus pokalbis ir daina. Autorius pažadėjo, kad ši paroda Traksėdžiuose – ne paskutinė.