Traksėdžių mokiniai aiškinosi, ko bijo mikrobai

svarios rankos traksedziai2Vargu, ar rasime bent vieną žmogų, kuris nežinotų, kad daugelio ligų, kurių galima lengvai išvengti, priežastis dažniausiai būna neplautos rankos. Vis tik ne visi yra girdėję, kad gegužės mėnesį yra paskelbta net Pasaulinė rankų higienos diena.

Ta proga Traksėdžių pagrindinėje mokykloje vyko 1-3 klasių mokinių  konkursas, skirtas tai dienai paminėti. Konkursą organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje Lina Šimkuvienė ir mokyklos socialinė pedagogė Jolita Lileikienė. Jos siekė ugdyti mokinių supratimą apie rankų higienos reikšmę žmogaus sveikatai.

Konkurso metu pradinukai pasitikrino savo žinias apie rankų higieną. Mokinių komandos turėjo atsakyti į klausimus: „Kas yra švaraus vaiko draugas?“, „Ar žinote, kas yra minima gegužės 5 dieną?“, „Ko bijo mikrobai?“ ir kt.

Kiekvienos komandos atstovas turėjo pademonstruoti, kaip reikia teisingai plauti rankas, paskui vaikai turėjo surinkti dėlionę, išvardinti, kada būtina plauti rankas. Mokiniai visas užduotis atliko nesunkiai.

Komisijai suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad visos komandos surinko vienodą balų skaičių. Į konkursą atvykusi Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė padėkojo visoms mokinių komandoms už dalyvavimą konkurse ir įteikė Biuro paruoštus padėkos raštus bei atminimo dovanėles.