Traksėdžių mokytojai lankėsi Rundalės rūmuose

traksedziu mokytojai rundalejePasibaigus ugdymo procesui, Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokytojai įgyvendino seną svajonę – nuvykti į kaimyninę Latviją ir apžiūrėti Bauskės rajone esančius garsiuosius barokinius Rundalės rūmus.

Greitai prabėgo gražūs žaliuojantys Lietuvos laukai, nuošalyje liko Šiaulių miestas, ir beveik niekas nepastebėjo, kaip ties Joniškio rajone esančia Kalvių gyvenviete kirsta Lietuvos – Latvijos siena (vis tik labai geras dalykas yra Šengeno zona).

Vasaros pradžia nelabai lepino saule ir dideliais karščiais, tačiau išvykos diena pasitaikė labai graži, todėl buvo puiki galimybė ne tik apžiūrėti 18 amžiuje pastatytus garsiojo architekto Rastrelio suprojektuotus 138 prabangiai įrengtų kambarių rūmus, kuriuose kadaise rezidavo Kuršo hercogas Ernestas Johanas Bironas, bet ir pavaikščioti po nepaprastai įspūdingą ir puikiai prižiūrimą bei tvarkomą rūmų parką.

Pakeliui namo apžiūrėjome prie Talšos ežero, netoli Šiaulių, esančią Viliaus Purono sukurtą Geležinę lapę ir akmenų labirintą, pietavome prie Bijotės ežero.