„Traksėdžių viltis“ surengė Žolinę ir pagerbė savo geriausius

zoline bendruomenes naresNudirbę pagrindinius vasaros darbus, vasaros ir rudens sandūroje tradiciškai šventę savo bendruomenei rengia asociacijos „Traksėdžių viltis“ nariai. Žolinės šventė minima jau antrus metus.

Penktadienį Traksėdžiuose, kaip ir dera per Žolinę, kvepėjo žolynais, dar – žuviene ir plovu, skambėjo gražūs vienų kitiems tariami žodžiai ir kvietimai pabūti kartu. Mat traksėdiškiai tiki žemaičių išmintimi, jog „kas per Žolinę neviešės, tas visą amžių nieko neturės…“

Traksėdžiuose irgi auga derlius

Asociacijos „Traksėdžių viltis“ nariai šįkart iš visų svečių išsiskyrė – jie iš tolo buvo matomi, nes vilkėjo vienodus žalsvus marškinėlius. O ant tų marškinėlių puikavosi daug pasakantis užrašas: „Aš myliu Traksėdžius, Traksėdžiai myli mane“. Šventės metu išdalinta ir daug puodelių, ant kurių irgi puikavosi meilės Traksėdžiams prisipažinimas.
zoline koliazas
Todėl dar gerokai iki šventės pradžios visi svečiai namiškius iš tolo išskyrė ir scenos prieigose, kur šie rišo laukų žolynų ir darželių gėlynų puokštes, ir palapinėje, kur vaišėmis buvo dengiami stalai, ir prie būtino šios šventės atributo – Manto Laužiko bei Stasio Ambrozevičiaus verdamos žuvienės katilo.

Tuo laiku, kuomet visi kas gyvas džiaugiasi užaugintu derliumi, pasidžiaugti saviškius pakvietė ir renginio Traksėdžiuose vedėja Valerija Daukantienė. O pasidžiaugti „Traksėdžių vilties“ nariai išties turi kuo. Šiemet bendruomenė „užaugino“ gražią aikštelę vaikams ir smėlio dėžę, pradėjo tvarkyti parkelį, o jame jau „užaugo“ ir sūpynės mažiesiems traksėdiškiams.

Apdovanotos gausios šeimos

Traksėdiškiai sulaukė itin gausaus valdžios vyrų ir moterų „desanto“. Puikios nuotaikos, gerai pašvęsti ir pasivaišinti linkėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis, atvežęs dovanų naujojo derliaus duonos. Mat nuo Žolinės, pagal tradiciją, privalu iš naujojo derliaus ir duoną kepti, ir girą daryti.

Sveikinimus bėrė Savivaldybės tarybos nariai ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. O Šilutės rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Marijona Janavičienė priminė dar vieną senolių tikėjimą: pasirodo, kuo daugiau žmonių susirinks švęsti Žolinę, tuo geresni ir turtingesni tai apylinkei bus metai.

Traksėdiškių tądien susirinko ypač gausus būrys, todėl M.Janavičienė neabejojo, jog metai jiems bus išties geri ir linksmi.
Kaip šiemet – Šeimos metais – yra įprasta, Seimo narys Kęstas Komskis savo dovanas skyrė ir Traksėdžių šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų. Padėkas pelnė Valerija ir Vytautas Daukantai, Dženeta ir Juozas Pundinai, Svetlana ir Algis Petrauskai, Stasė ir Kęstas Žulkai, Vida ir Romas Daukšai.

zoline egle paulauskieneGarsiais plojimais traksėdiškiai į sceną palydėjo Janiną ir Praną Pakalniškius, kurie tokios ypatingos pagarbos sulaukė dėl to, kad darniai žengdami per gyvenimą išaugino net 11 vaikų ir jau sulaukė 17-kos anūkų. „Ar sunku buvo auginti tokį būrį?“ – klausė šventės vedėja. O šiedu it susitarę atsakė „Ne“…

Beje, į sceną ir iš jos Pakalniškiai lipo susikibę rankomis.

Jubiliejaus proga bendruomenė pagerbė ir Rimą Olberkį, jam, be kita ko, įteiktas ir „Šilutės naujienų“ puodelis, o dainą skyrė klaipėdietis dainininkas Antanas Čapas.

Šventės atributas – žolynų koliažas

„Traksėdžių vilties“ pirmininkė Eglė Paulauskienė tądien buvo bene labiausiai pagerbta – jai teko gėlės ir padėkos už idėjas ir paramą, ir apdovanojimas kaip gausios šeimos mamai, mat ji su vyru Valerijumi augina 5 atžalas.

Pirmininkė vardijo visą būrį pačių didžiausių savo talkininkų, be kurių, pasak jos pačios, šventės greičiausiai nebūtų buvę. Ji dėkojo Mantui Laužikui, kurį sakė galinti pavadinti bendruomenės siela, V.Daukantienei, Daivai ir Stasiui Ambrozevičiams, Žydrei ir Stasiui Arnašiams, Genutei Danėlienei, Laimutei Sirtautienei, Aldonai ir Virgiui Martinavičiams, Virginijai ir Rimui Olberkiams, Vidai Paldauskienei, Vidai ir Vaclovui Baubliams, Nijolei ir Vytautui Degučiams ir daugeliui kitų.
zoline daugiavaike seima
Už pagalbą organizuojant sporto varžybas žalieji traksėdiškių marškinėliai atiteko ir Danguolei Černeckytei, kuri į Traksėdžių sportinį gyvenimą nuolat įneša daug geros dvasios. Tądien į krepšinio ir tinklinio aikšteles ši žinoma rajone sportininkė subūrė, šventės vedėjos žodžiais tariant, lūkesčius viršijantį dalyvių skaičių.

Kol scenoje vieni kitus keitė suaugusieji, mokyklos vidiniame kiemelyje karaliavo vaikai. Bendruomenės narių L.Sirtautienės ir G.Danėlienės vadovaujami jie čia ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir tikrą Žolinės atributą – koliažą iš žolynų supynė. Šis vasarą primenantis kūrinys rudenį papuoš Traksėdžių pagrindinę mokyklą.

Traksėdiškiams koncertavo neseniai susibūręs Šilutės moterų ansamblis „Svaja“, kapela „Šilo aidai“, dainavo vietos mokytojų Jono Jurkšo ir Jolitos Lileikienės duetas, spektakliuką parodė Šilutės neįgalių jaunuolių dramos kolektyvas „Žvaigždės“. Neįgaliesiems bei „Šilo aidų“ vadovui A.Kmitai taip pat atiteko „Šilutės naujienų“ prizai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.