Traksėdžių Žolinės – su gėlių trispalve….

7Rugpjūčio 15-ąją Lietuvos vėliava iš gėlių pražydo Traksėdžiuose. Žiedus šiai trispalvei sunešė į Žolinių šventę, kuri buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti, susirinkę gyventojai ir jų svečiai.

Gamta traksėdiškiams dovanojo saulėtą dieną, o šventė buvo puiki proga pabendrauti, sudalyvauti sportinėse rungtyse, pasigėrėti „Vėtrungės Peugeot“ ir motociklų „Šilutės greitis“ klubų pasirodymais, akis paganyti į danguje skraidančius aviamodelius.

Šventės organizatoriai džiaugiasi pavykusia švente, kuri visiems paliko gerus įspūdžius.


Svečiai linkėjo stiprybės ir bendruomeniškumo
Traksedziu svente_5
Šiuo metu Traksėdžiuose gyvena apie 1200 žmonių, bene pusė iš jų, apie 500 – 600, atėjo į Žolinių šventę. Vienas šventės organizatorių, Traksėdžių bendruomenės tarybos narys Mantas Laužikas džiaugiasi, kad šventėje pamatė ir keletą metų nematytų veidų, iš užsienio šalių atostogoms sugrįžusių kraštiečių.

Šventė prasidėjo vidudienį, krepšinio ir tinklinio varžybomis, kurias organizavo sportininkė Danguolė Černeckytė. Tuo tarpu mažieji lankytojai piešė kreidelėmis ant grindinio ir buvo supažindinti su Žolinių tradicijomis.

Pradžią oficialiai šventės daliai davė „Vėtrungės Peugeot“ ir motociklininkų klubų pasirodymai, kurie iš pradžių apvažiavo didelį ratą aplink Traksėdžius. Vėliau motociklininkai buvo paruošę trasą ir pravedė parodomąją programą. Krosiniai motociklai lenktyniavo, šokinėjo per kalniukus, rodė įvairius triukus.

Kokios šventės be sveikinimo kalbų? Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis miestelio gyventojams linkėjo stiprybės, gerų idėjų, gerų darbų, susiklausymo ir kad Traksėdžių bendruomenė tik didėtų.

„Norėtųsi, kad visų širdyse išliktų bendruomeniškumas, būtume kūrybingi, nuoširdūs, draugiški, saugotume savo turtą“, – visus su švente sveikino asociacijos „Traksėdžių viltis“ pirmininkė Eglė Paulauskienė. Šilutės rajono tarybos narė Sandra Tamašauskienė traksėdiškius sveikino su gražia idėja Žolinių šventės metu nupinti trispalvę iš gyvų gėlių.

D.Černeckytė pasidžiaugė gražiu tinklinio ir krepšinio komandų žaidimu ir apdovanojo nugalėtojus. Krepšinio varžybose trečią vietą užėmė „Mažylių“ komanda, antrąją – „Juknaičiai“, o pirmąją – Žemaičių Naumiesčio komanda. Iš septynių tinklinio komandų tretieji buvo traksėdiškiai, antrąją vietą iškovojo „Čempionai“, o nugalėtojais tapo „Vakarų tinklinio“ komanda.

Nupynė trispalvę iš gėlių

Traksedziu svente_8Traksėdžių Žolinių šventės svečius linksmino Inkaklių kaimo kapela, savo dainas dovanojo kraštietis Saulius Budginas.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė, taip pat traksėdiškė Eglė Vaitkutė vedė rankų lenkimo varžybas. Dar vyko orientacinės bei smiginio varžybos.
Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ pirmininkas Kęstutis Paldauskas į šventę atsivežė aviamodeliukus, kuriuos leido danguje. Tai buvo įdomus šventės atributas, nes dalyviai galėjo pamatyti kaip jie atrodo, sužinoti, kaip konstruojami.

Anot M.Laužiko, šventės svečiai labiausiai laukė vakarinės dalies, kai pasirodė grupė „Dinamika“. Tuomet ir daugiausiai žmonių buvo susirinkę. Po šio koncerto traksėdiškiai uždegė didelį laužą, tokiu būdu paminėdami Šimtmečio Žolines. Garbingai šalies sukakčiai paminėti buvo skirta ir vėliava, nupinta iš geltonų, žalių ir raudonų žiedų, kuriuos sunešė gyventojai.

„Šventė pavyko. Daug širdies įdėjome, darėme su meile, o ką darai su meile, viskas gerai pavyksta“, – sako M.Laužikas, kuris prisipažino, kad labai myli savo gimtąjį miestelį ir stengiasi jame puoselėti  kultūrinę bei socialinę veiklą. Anot jo, kasmet šventės organizatoriai stengiasi kažkuo pritraukti kuo daugiau žmogų, parodyti jiems įdomių dalykų.