Traksėdžiuose – „Karpiniai iš popieriaus“

Traksedziu vaikaiVasario 5 dieną Traksėdžių bibliotekoje vyko susitikimas su literate, tautodailininke Terese Leciūte – Lorenčiene. Renginyje dalyvavo M. Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos ketvirtokai su mokytoja Jūrate Jasaitiene.

Viešnia supažindino su karpymo istorija, primindama, kad karpiniai – sena meno šaka. Kruopštus karpymo menas šiandien yra viena populiaresnių tautodailės šakų. Iš amžių glūdumos atėję, per ilgą laiką išlikę populiarūs ir mėgstami šie dailieji amatai įdomūs ir šiandien. T. Lorenčienė pristatė savo karpinius, papasakojo kaip pamėgo šį meną. Tautodailininkė atviravo, kad kiekvienas galime išlaisvinti savo mintis bei fantaziją ir sukurti unikalius karpinius.

Vaikai iš pradžių smalsiai apžiūrėjo tautodailininkės darbelius, o vėliau viešnia pasiūlė jiems išsikarpyti širdeles. Kruopščiai dirbę ir klausydamiesi viešnios patarimų, susirinkusieji išsikarpė širdutes, kuriomis papuoš atvirukus ir padovanos savo mamai ar kitam mylimam žmogui šv. Valentino dieną.

Tautodailininkė kiekvienam padovanojo po savo karpinį – knygų skirtuką bei pačios parengtą knygelę „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“. Vaikai džiaugėsi dovanomis ir sukurtais darbeliais.