Trąšose žuvusio vaikino gedi visa Juknaičių seniūnija

trasu sandelisPirmadienį Klaipėdos jūrų uoste įvyko šiurpi nelaimė. Birių krovinių terminale žuvo trąšomis kartu su visu traktoriumi užverstas darbininkas.

Kaip paaiškėjo vėliau, mirtis pasiglemžė 22 metų vaikino iš Naujininkų kaimo (Juknaičių seniūnija) gyvybę.

„Vaikinas buvo darbštus ir tvarkingas, kaip ir visa jo šeima. Liūdna labai”, – „Šilutės naujienoms“ komentavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

Išgelbėti nepavyko

Pirmadienį 12.36 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje, Birių krovinių terminale, trąšomis užpiltas žmogus.

Pagal pirminę informaciją, mechanizatorius dirbo su traktoriumi šalia maždaug 20-25 metrų aukščio trąšų krūvos – stumdė trąšas ant transporterio. Netikėtai trąšų lavina nuo kalno ėmė slinkti žemyn ir vairuotojas kartu su visu traktoriumi atsidūrė birios medžiagos spąstuose. Išvažiuoti jam nepavyko.

Iš pradžių spėliota, gal vyras liko saugus traktoriaus kabinoje ir kažkiek laiko jam pakaktų oro.

Į nelaimės vietą išskubėjo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos. Informacija apie įvykį taip pat buvo perduota greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Nelaimės vietoje plušėję ugniagesiai iki traktoriaus kasėsi beveik valandą. Tiek laiko jie negalėjo pasakyti, ar po didžiule trąšų krūva palaidotas žmogus liko gyvas. Deja, atkastam darbininkui medikai padėti nebegalėjo, tik konstatavo mirtį. Nelaimės aplinkybių tyrimas tęsiamas.

Kaip rašo lrytas.lt, Darbo saugos inspekcija aiškinasi, ar terminale nebuvos pažeistos trąšų laikymo ir krovimo taisyklės.

Birių krovinių terminalas gyvena statybų režimu – nestabdant laivų krovos rekonstruojamos krantinės, griaunami seni pastatai. Terminalo šeimininkams įgyvendinus 40 mln. eurų vertės infrastruktūros plėtros projektą, krovos pajėgumai gali išaugti beveik dvigubai – iki 15 milijonų tonų trąšų per metus. Dalį Birių krovinių terminalo akcijų įsigijo mineralines trąšas per Klaipėdos jūrų uostą eksportuojantis Baltarusijos chemijos pramonės milžinas – koncernas „Belkalij”.

Šeima tvarkinga ir darbšti

Žuvęs vaikinas buvo kilęs iš daugiavaikės šeimos, gyvenančios Naujininkų kaime. Juknaičių seniūnas pasakojo, kad Rūtos ir Vido Misių šeima yra labai tvarkinga, darbšti. „Apsilankęs jų namuose nepasakytum, kad auga 10 vaikų. Viskas tvarkinga, gražu”, – sakė A.Gaubys.

Šeima yra ne kartą gavusi padėkos raštų.

Pernai, prieš Motinos dieną, šią darnią šeimą buvo aplankęs Seimo narys Artūras Skardžius, tąkart sveikinęs Šilutės rajono daugiavaikes motinas.

Žuvusio vaikino mama – namų šeimininkė, tėtis dirba žemės ūkio bendrovėje „Agromanija”. Jaunesnieji vaikai dar lanko Pašyšių mokyklą, o kiti jau gyvena savarankiškai.

Ši šeima užaugino ir du sesers vaikus.