Trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas rinkimuose

balsavimas bfl andriaus ufartoTrečiadienį prasideda išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas primena, kad balsuoti savivaldybėse bus galima trečiadienį ir ketvirtadienį, specialiuose paštuose – nuo trečiadienio iki penktadienio, o užsiregistravusiems tai daryti namuose – penktadienį ir šeštadienį.
 
„Mes visus rinkėjus, kurie negali rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę, kviečiame atvykti į savivaldybių pastatus, administracijas. Iš ten bet kurio rinkėjo balsas bus pasiųstas į tą rinkimų apylinkę, į kurios sąrašą įrašytas rinkėjas. Po to prasidės balsavimas vadinamuosiuose specialiuose paštuose – ligoninėse, poilsio namuose, prieglaudose, globos rūpybos įstaigas, kalėjimuose“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

„Po to bus balsavimas namuose. Balsuoti namuose užsirašę per 70 tūkst. mūsų rinkėjų. Tai tie rinkėjai, kurie turi virš 70 metų, turi neįgalumą – pas juos atvyksta rinkimų komisijos nariai, jie balsuoja penktadienį ir šeštadienį“, – teigė Z. Vaigauskas.

Savivaldybėse ir namuose numatytomis dienomis bus galima balsuoti nuo 8 iki 20 valandos, balsui atiduoti būtinas asmens tapatybės dokumentas. Balsavimo kortelė pageidautina, tačiau nebūtina, ją balsavimo komisijų nariai galės atspausdinti balsavimo vietoje. Pasak Zenono Vaigausko, šių metų naujovė – rinkėjai galės balsuoti ir ne savo rinkimų apygardoje. Tačiau tai prašoma daryti tik esant būtinybei, nes taip apsunkinamas rinkimų komisijų darbas.