Trečiadienio liūtis birželiui nepadėjo pasiekti drėgmės normos

liutis silutejeTrečiadienio vidurdienį Šilutę nuprausė neįtikėtinai smarki liūtis, tačiau nei ji, nei prieš savaitę visą parą trukęs lietus su vėtra birželio drėgmės rodiklių net neįstengė priartinti prie normos – birželis šiemet Šilutėje vis tiek buvo sausesnis už vidutinį daugiametį.

„Sausas mėnuo su pliūpsniais lietaus“, – taip šiemetinį birželį apibūdino Šilutės hidrometeorologijos centro vyresnioji stebėtoja Onutė Bubulienė.

Pasak ilgametės orų stebėtojos, birželio kritulių norma mūsų krašte yra 74 mm. Dekadomis krituliai vidutiniškai pasiskirsto taip: pirmąją dekadą jų iškrenta 16 mm, antrąją – 30 mm, o trečiąją – 28 mm.liutis masinos

Tuo tarpu iki vakarykštės dienos – birželio 30-osios – ryto šį mėnesį dangus į žemę buvo išliejęs tik 50,1 mm kritulių. Didžioji šio kiekio dalis iškrito tik per dvi dienas: per visą lietingą 21 dienos parą ir per 29-osios dienos 24 minutes. Abu kartus Šilutėje iškrito po 11 mm kritulių.

Anot O.Bubulienės, kai toks kiekis lietaus iškrenta per nevisą pusvalandį, tai yra labai daug.

Ir išties trečiadienį vandens Šilutėje buvo labai daug. Liūtis prasidėjo 13.16 val. ir truko iki 13.40 val. Lietus krito taip smarkiai, kad ne vienas šilutiškis jį lygino su krentančio vandens siena. O stichijai praūžus kai kuriose vietose Šilutės gatvės buvo kupinos nuo vieno kelkraščio iki kito – vanduo siekė šaligatvių bortelių viršų.