Trečiojo amžiaus universiteto tikslas – atitolinti senatvę kuo ilgesniam laikui

 

trecio amziaus_universitetas3Šilutėje Trečiojo amžiaus universitetas įsteigtas 2017 metų rudenį, prie Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro. Steigiamąjame susirinkime centro direktorius Marius Surplys taip kalbėjo: „sakoma, kad žmogus esti tokio amžiaus, kokia yra jo dvasia. Senatvė prasideda tada, kada žmogus nustoja eiti pirmyn, nustoja tobulėti. Trečiojo amžiaus universiteto tikslas – atitolinti senatvę kuo ilgesniam laikui“.

Susirinkę senjorai pritarė direktoriaus minčiai ir patys suprato, kad universitete galima laiką praleisti produktyviai, būti aktyviam piliečiui ir džiaugtis gyvenimu.

Universitete įkurti keletas būrelių, tame tarpe, ir šokių ansamblis. 2018 – 2019 metais ansamblis, vadovaujamas vadovės Alinos Urbonienės, paruošė keletą šokių ir dalyvavo universiteto renginiuose.

2019 balandžio 23 dieną „Klaipėdos zunda“ vadovė , Irena Toliušienė, sukvietė Lietuvos Vakarų regiono senjorų šokių kolektyvus į Velykinę šventę Kražiuose „PRISIKĖLIMO DŽIAUGSMAS“ .

Šventėje dalyvavo senjorų šokių kolektyvai iš Šilutės, Gargždų, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Palangos.

Edukacinė programa prasidėjo Kražių bažnyčioje, kurią vedė klebonas G. Sakavičius. Vėliau nuvykome į M. K. Sarbievijaus kultūros centrą. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro misija – išsaugoti ateities kartoms buvusios Kražių jėzuitų kolegijos tradicijas, užtikrinti jų sklaidą ir prieinamumą Lietuvos ir užsienio lankytojams, vystyti edukacinę veiklą ir sudaryti sąlygas kiekvienam piliečiui dvasiškai tobulėti ir turiningai ilsėtis. Čia mes išklausėme paskaitą, aplankėme kraštotyros muziejų, biblioteką, apžiūrėjome vienuolyną.

Vėliau nuvykome į sodybą Butkiškės kaime, kur turėjo vykti šokių kolektyvų programa. Bet prieš tai, buvome labai gražiai sutikti sodybos šeimininkų ir šventės organizatorių, pavaišinti fantastišku, vegetarišku maistu. Po vaišių vyko paskaita, kurios metu supažindino dalyvius su prekės ženkle parašytais ir maiste esančiais riebalų, sočiųjų riebalų, druskų, cukraus kiekiais.

Pasibaigus paskaitai, lauke, po atviru dangum, prasidėjo, bendri ir soliniai kolektyvų pasirodymai. Po programos visi kolektyvai buvome pakviesti dalyvauti artėjančiose šventėse Palangoje ir Klaipėdoje, su savo šokiais.

Šilutės TAU šokių kolektyvas padėkojo šventės organizatoriams už draugystę, nuoširdumą ir įdomiai praleistą laiką.