Trečiojo „Vėtrungių kelio“ keliautojai Mažojoje Lietuvoje rinko lipdukus ir „lobius“

vetrungiu kelias_rastas_lobis_bitenuoseKas ta „vėtrungė“ ir kas tas „jos kelias“, jau 3 metai pamariškius ir mūsų krašto svečius bei visus istorijos mylėtojus supažindina projektą „Vėtrungių kelias“ sumanę ir įgyvendinantys Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Subūrę kolegas jie ir šiemet įgyvendino jau tradiciniu tapusį istorinį – kultūrinį žaidimą.

Šiemet – du kelionių būdai

Šilutės kultūros ir pramogų centras su partneriais kultūrinio turizmo projektą „Vėtrungių kelias“ įgyvendina nuo 2013-ųjų. Projektas įtrauktas į Lietuvos Nacionalinių kultūros kelių programą, kasmet jis startuoja birželio 26-ąją – vėtrungių gimimo dieną ir užsidaro rugsėjo 27 d. – Pasaulinę turizmo dieną.

Populiariausias šiame projekte yra pažintinio turizmo žaidimas „Vėtrungių kelias“, puikiai išryškinantis būtent mūsų – Mažosios Lietuvos regiono išskirtinumą.

Šiais metais dalyviams buvo siūlomi du kelionės būdai.
vetrungiu kelias_keliones_pradzia
Pirmasis variantas – kelionė su įprastu „Vėtrungių kelio“ žemėlapiu, lankant kultūros įstaigas, kai žaidėjas viename iš Pamario krašto turizmo informacijos centrų pasiima žemėlapį ir lankytinų vietų sąrašą, keliauja, renka lipdukus ir klijuoja į žemėlapyje numatytas vietas. Apsilankę visuose objektuose ir surinkę visus lipdukus dalyviai buvo apdovanoti prizu – vėtrunge.

Antrasis žaidimo variantas – kelionė su internetiniu „Vėtrungių kelio“ žemėlapiu, lankant gamtos paminklus ir ieškant paslėptų „lobių“. Žaidimo dalyviai, suradę visus „lobius“ ir jų nuotraukas įkėlę į svetainės paskyrą, buvo apdovanoti prizu – vėtrunge.

Išdalinta 1000 žemėlapių

Pasibaigus vasaros sezonui kultūrinio projekto „Vėtrungių kelias“ partneriai aptarti šių metų rezultatus susirinko Klaipėdos rajone, Drevernoje, etnografinėje J.Gižo sodyboje. Susipažinę su muziejaus ekspozicija, paskanavę vietos gyventojos Janinos Viršilienės virtos žuvienės, senoviniu kuršių marių laivu – reizine – jie išplaukė pas partnerius, esančius kitapus marių – į Juodkrantę, į Liudviko Rėzos kultūros centrą.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pristatė partneriams šių metų „Vėtrungių kelio“ ataskaitą.

Pasak J.Pancerovos, pernai dėl lėšų stygiaus turistams buvo pasiūlytas tik elektroninis žaidimo variantas. Ir sulaukta pastabų, jog daugeliui smalsuolių, ypač – vyresnio amžiaus, jis buvo sudėtingas, jog būtų patogiau gauti įprastą popierinį žemėlapį.

vetrungiu kelias_aptarimas_rezos_centreŠiemet žaidimo organizatoriai išdalijo 1000 žaidimo žemėlapių ir 1300 lankstinukų, interneto svetainėje apsilankė 26 007 lankytojai, o susipažinusių su svetainės puslapiais buvo net 68 044.

Žaidime dalyvavo apie 800 smalsuolių ir savojo krašto istorijai bei įžymybėms neabejingų žmonių, 82 iš jų aplankė visus objektus ir laimėjo prizus.

J.Pancerova pasidžiaugė, kad projektas kasmet padeda šiuo kraštu sudominti vis daugiau žmonių, tiesa, kol kas tik iš artimiausių rajonų.

Tikimasi pritraukti ir tolimesnius kaimynus

Kitais metais planuojama į projektą prisikviesti kuo daugiau smalsuolių iš Aukštaitijos ir kitų Lietuvos regionų. O toliau – dar įspūdingiau: Šilutės kultūrininkai tikisi, jog netolimoje ateityje prie projekto prisijungs ir kitapus Baltijos jūros – Danijoje, Švedijoje, Suomijoje – gyvenantys turizmo mėgėjai.

„Juk ir ten nuo seno gyveno žvejai, kurie žvejojo ir ruošė žuvį, meistravo laivus ir tikriausiai taip pat puošė juos kažkokiais skiriamaisiais ženklais. Tad gal ir jie panorėtų dalyvauti panašiose žaismingose pažintinėse kelionėse“, – svarsto projekto organizatoriai.

Šilutės kultūrininkai džiaugiasi, kad skaitytoją jau pasiekė Hanso Zygfrydo Vėdės (Hans Siegfried Woede) knyga apie istorines vėtrunges „Kuršių vėtrungės“ („Wimpel der Kurenkõhne“), kurią išvertė Klaipėdos Jūrų muziejaus istorikas Romualdas Adomavičius.