Trenerė R.Andrijauskaitė: „Į sporto treniruotę – kaip į šventę!“

kalanetika trenere rutaDraugystę su sportu šilutiškė Rūta ANDRIJAUSKAITĖ užmezgė dar vaikystėje. Ėmusi lankyti šiuolaikinių šokių repeticijas ir kiekvieną dieną sukdamasi muzikos ritmu Rūta suprato – tai yra jos gyvenimo variklis.

Tad nieko keista, kad, būdama abiturientė, ji nedvejodama pasirinko studijuoti šokio edukologiją. Būdama studente dirbo trenere sporto klube, o nuo praėjusių metų rugsėjo atidarė ir savo sporto salę, kur šilutiškes ji kviečia išbandyti kalanetikos treniruočių poveikį sveikatai bei semtis energijos šokant zumbos ritmu.

Iš pradžių bijojusi įpūsti naujų vėjų į šilutiškių sveikatinimo sferą, dabar Rūta įsitikinusi – viskas pasiteisino su kaupu. Trenerės mintyse kaupiasi ir naujos idėjos – tai mankštos nėščiosioms, o vėliau – mankštos mažosioms atžaloms. Taip 24 metų Rūta savo pomėgį pavertė maloniu darbu.

Anot šilutiškės, tai ne tik malonumas, bet ir sunkus darbas. Treniruoti moteris – nelengvas uždavinys: tik pradėjusioms sportuoti moterims trenerė vis turi priminti, kad reikia kantrybės ir laiko, kad po pirmųjų treniruočių rezultatai nebus ryškūs. Taip pat vis skiepija pasitikėjimą savimi, siekia įtikinti, kad jos ne tik pasportavusios bus gražios, bet tokios jau yra.

Kalanetika – išsipildžiusi balerinos svajonė

Šilutiškė R.Andrijauskaitė šokti pradėjo nuo 3 metukų. „Užaugau su šokiu „Žvaigždūnėje“, ir tai yra mano gyvenimo dalis“, – teigia ji.

Įstojusi mokytis šokio edukologijos, dvejus metus ji dirbo trenere sporto klube. Ten merginai teko išbandyti įvairias sporto šakas: vesti „show dance“ šokių pamokas, aerobikos, vandens aerobikos, kalanetikos treniruotes.

Pastarasis sportas merginą sužavėjo taip, kad po pirmosios treniruotės ji sako lyg ant sparnų namo parskriejusi. Prisimindama tuomet užplūdusius jausmus Rūta pasakoja, kad ją visą vakarą po treniruotės lydėjo neišpasakytas lengvumas. Ji suprato, kad tai – mankšta, kurios reikia ne tik kūnui, bet ir sielai bei protui.

Prie šio pakylėtumo jausmo prisidėjo ir jos vaikystės svajonės – būti balerina – savotiškas išsipildymas.

„Kalanetika man primena šokį: ši mankšta kiekvieną moterį priverčia pasijusti energinga, grakščia ir tiesiog laiminga. Suaugusi atradau baletą pati – kalanetikos treniruotės man panašios į šią šokio sritį“, – sako ji.

Toliau kuria planuskalanetika

Praėjusių metų rugsėjį Rūta atidarė savo sporto salę Šilutėje. Su kraštietėmis pasidalinti kalanetikos paslaptimis ją pastūmėjo gyvenimo draugas, stebėjęs, kaip ji kiekvieną rytą pradeda mankšta.

„Pabandžiau vakarais kviesti šilutiškes sportuoti, ir moterims patiko, jos manimi patikėjo!“, – džiaugiasi trenerė sėkminga pradžia.

Moteris pripažįsta, kad pradžioje baiminosi, jog į treniruotes nesusirinks žmonių. Mat Šilutėje yra nemažai sporto klubų, kur taip pat vyksta kalanetikos treniruotės.

Tačiau, pasirodo, nebuvo ko bijoti, – Rūtos lūkesčiai išsipildė su kaupu. Trenerė džiaugiasi, kad lankyti būtent kalanetikos treniruotes nori vis daugiau moterų.

Trenerė joms siūlo ir dar vieną užsiėmimą: sujungus aerobiką su šokiu, smagu nuotaikingai trypti zumbos ritmu!
Zumba – tai nauja fitneso rūšis. Kaip sako trenerė, lankyti šias treniruotes – tai tas pats, kas dalyvauti šventėje kiekvieną vakarą.

„Tai veiksmingas, intensyviai deginantis kalorijas užsiėmimas, kuris milijonus žmonių stumia link džiaugsmo ir geros savijautos“, – tvirtina šilutiškė.

Kalanetika ir zumba Rūta nežada apsiriboti. Jos galvoje pilna planų, kaip dar paskatinti kitus gyventi aktyviai. Nuo rugsėjo mergina planuoja rengti treniruotes vaikams bei nėščioms moterims.

Suabejojusioms, ar tikrai reikia nėščiosioms sportuoti, Rūta pateikia argumentus: „Kartu su tinkama mityba ir sveika gyvensena, vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turi atlikti būsimosios mamos, yra mankšta. Moterys, kurios reguliariai mankštinasi nėštumo metu, lengviau išgyvena šį periodą. Beveik visos nėščiosios yra pajėgios atlikti lengvus pratimus. Tokios fizinės treniruotės padės išvengti daugelio nepatogumų, susijusių su nėštumu (pavyzdžiui, nuovargio ir nugaros skausmų). O po gimdymo sportavusios „nėštukės“ daug greičiau grįš prie savo buvusio svorio“.

Visos bėdos – už durų

Rūta džiaugiasi pastebėjusi, kad jos klientės noriai sportuoja ir jau matomi jų kūnų pokyčiai. Ypač tų, kurios sportuoja nuo sezono pradžios. Pasak Rūtos, jų kūno linijos išryškėjo, kūnas pasidarė stangresnis, tvirtesnis.

„Klientės gražėja, ir šypsenas jų veide dažniau pastebiu. Savo grožį jos atskleidžia pačios, aš joms tik padedu labiau pasitikėti savimi ir visada gražiai atrodyti“, – moterų treniravimo ypatumais dalijasi trenerė.

kalanetika trenere ruta1Kaip sako R.Andrijauskaitė, norėdamas kuo geresnių rezultatų, įžengęs į sporto salę žmogus turi palikti visas bėdas už durų. Sportuodamas jis turi atsikratyti blogos  nuotaikos, negalvoti apie problemas. Taip sporto salėje atsikratoma ne tik nereikalingų  kalorijų, bet ir blogos savijautos.

„Sportuodami žmonės visuomet jaučiasi geriau“, – neabejoja Rūta.

Prabilusi apie mitybą, kuri yra itin susijusi su sportu, trenerė dalijasi viena taisykle, kuria vadovaujasi ir pati: valgyk dažnai, bet po mažai ir nepersivalgyk.

Kantrybės ir pasitikėjimo savimi pamokos

Visos nori būti gražios po pirmosios treniruotės – per treniravimo praktiką įsitikino Rūta. Todėl didžiausias uždavinys trenerei – sportuojančiosioms įskiepyti kantrybės.

Rūta stengiasi moterims skiepyti ir pasitikėjimo savimi „vakciną“. Mat būna, kad ne visoms sekasi zumbos treniruočių metu atlikti įvairius šokio judesius. Tuomet kai kurios ir sustoja, kompleksuoja.

„O aš, visa jau paraudusi nuo intensyvaus šokio, šaukiu joms: „Kas gi jus mato? Darykim, kol gausis, nesustokim!“, – juokiasi trenerė.

Šilutiškė sako, kad kiekvieną kartą ji primena savo klientėms, jog tik dideliu darbu, apsišarvavus kantrybe jos visos pasieks tai, ko nori. Rūta pripažįsta, kad įtikinėti sekasi gerai – visos noriai lanko treniruotes.

Tik kokią nors žvarbią dieną Rūtai tenka išsigąsti, kai nesulaukia visų narių salėje. „Gal ką blogai padariau, gal per didelis krūvis joms buvo?“, – tuomet klausimų lavina sukasi trenerės galvoje.

Tačiau kitą treniruotę klientės nuramina – pagerėjus orui, jos vėl užpildo salę.

„Nėra šalto oro, yra tik bloga apranga – vis sakau joms. Tokia jau treniravimo pradžia – mokausi ir aš neišsigąsti, kai visos nesusirenka, mokosi ir mano klientės nebijoti blogų orų bei nugalėti tinginiuką“, – apie savo verslo pradžią pasakoja Rūta.