Intensyvios šilutiškių programos renginiai nuolat kvietė pamario bendruomenės publiką susitikti, pažinti, mėgautis ir savaip „skaityti“ Donelaitį. Donelaitikos programa vienijo 99 kūrybinių sumanymų įvairovę, 26 įvairius institucinius partnerius, iš kurių 5 kultūros institucijos, 14 įvairaus profilio ugdymo įstaigų, Klaipėdos universitetas, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, nevyriausybinio sektoriaus organizacijos.
K. Donelaičiui, ryškiausiam lietuvių grožinės literatūros pradininkui ir pagrindėjui, ypatingą garsą atnešė jo literatūrinė kūryba lietuvių kalba: poemą „Metai“ 1977 m. UNESCO įrašė į Europos literatūros šedevrų sąrašą, klasiko rankraščiai ir laiškai jubiliejinių metų išvakarėse įrašyti į „Pasaulio atminties“nacionalinio dokumentinio paveldo sąrašą, o Donelaičio metai įtraukti į UNESCO ir valstybių narių 2014 m. minimų sukakčių sąrašą.
Viso to reikia ne Donelaičiui, to reikia mums patiems: kad pažintume savo kultūros ištakas, pajustume tautos savastį ir didumą,pasididžiavimą tuo, kas esame. Baigiantis donelaitiškiems metams tampa vis labiau akivaizdu, kad Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistų sumanymas pakviesti prie donelaitikos jubiliejinių darbų programos (2014) prisijungti pamario kultūros, švietimo įstaigas, žiniasklaidą, nevyriausybinių organizacijų sektorių , Lietuvos kūrybines organizacijas (Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos ekslibrisininkų draugija) drauge naujai ir iškilmingai, kaip dera klasiko jubiliejiniais metais, antrinant M. Martinaičio žodžiams, iš naujo skaityti, atrasti Donelaitį, buvo sėkmingas.
Rašyti atsakymą